Menu

اخبار

مهمترین خبرها

چهارمین هفته از طرح خدمت رسانی ویژه به محلات شهر  اجرا شد
23 آذر 1396 14:39:00
  صبح امروز چهارمین هفته از طرح خدمت رسانی به محلات شهر اهواز تحت شعار خدمت جهادی با نظارت کتانباف شهردار اهواز اجرا شد. شهردار اهواز در خصوص فعالیتهای صورت گرفته در چهارمین هفته اجرای طرح در محلات مختلف شهر گفت: &...
بازدید شهردار اهواز از پروژه پارکینگ طبقاتی طالقانی و  پروژه پل کوی گلف
22 آذر 1396 13:50:00
منصور کتانباف شهردار اهواز به همراه تنی چند از مدیران شهرداری از پروژه پارکینگ طبقاتی طالقانی  و  پروژه پل کوی گلف و مسیر کوی ولایت به کوی رمضان بازدید و درجریان آخرین وضعیت این  پروژه ها قرار گرفت. در حا...
بازدید اعضای کمیسیون فرهنگی شورای شهر ومعاون شهردار از مراکز فرهنگی شهرداری تبریز
22 آذر 1396 12:56:00
اعضای کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر اهواز به همراه امیر آهن جان معاون امور اجتماعی وفرهنگی شهردار اهواز از مراکز فرهنگی شهر تبریز بازدید به عمل آوردند. به گزارش سایت شهرداری اهواز سه شنبه 21 آذرماه اعضای کمیسیون فره...
شهردار اهواز: ایجاد بازارچه ها موجب رونق اقتصادی شهر می شود
22 آذر 1396 08:44:00
صبح امروز شهردار اهواز از به همراه معاون خدمات شهری و شهردار منطقه 5 از پروژه ساماندهی بازار روز و پارک خیابان گلبهار پردیس دیدن کرد. کتانباف در این بازدید گفت: یکی از راهکارهای برون رفت از پدیده دستفروشی، ایجاد بازار...
شهردار اهواز در شورای اداری شهرستان اهواز:  با همکاری همه دستگاه ها می توانیم مشکلات اهواز را حل کنیم
21 آذر 1396 15:18:00
شورای اداری شهرستان اهواز با حضور خون میرزایی سرپرست فرمانداری شهرستان اهواز، کتانباف شهردار اهواز و فلسفی رییس شورای اسلامی شهر و مسئولین شهری و استانی برگزار شد. در این جلسه شهردار اهواز طی گزارشی به تبیین وضعیت موجود...
دستگاه TBM قطار شهری در ایستگاه ساعت به کار افتاد
21 آذر 1396 15:00:00
شهردار اهواز در خصوص آخرین وضعیت پیشرفت فیزیکی  پروژه قطار شهری  گزارشی ارائه داد. منصور کتانباف ضمن اشاره به این مطلب که دستگاه TBM پس از یکسال عدم فعالیت آغاز بکار کرده در خصوص پیشرفت فیزیکی این پروژه طی روز...

اخبار

چهارشنبه 26 آبان 1395
تعداد بازدید: 677
تعداد نظرات: 0

دوره های آموزشی کمک های اولیه، امداد و نجات ویژه کارکنان شهرداری اهواز برگزار می شود

دوره های آموزشی کمک های اولیه، امداد و نجات ویژه کارکنان شهرداری اهواز برگزار می شود

   

مدیر عامل سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری اهواز گفت: دوره های آموزشی کمک های اولیه  با مشارکت جمعیت هلال احمر شهرستان اهواز جهت استفاده کارکنان و شاغلین شهرداری برگزار می شود.
مهدی مکارمی با اشاره به اهمیت آماده سازی شهروندان در مقابل حوادث غیر مترقبه و بلایای طبیعی افزود: : هدف از برگزاری این دوره، توسعه آموزش کمک های اولیه در راستای آمادگی خانواده‌ها در برابر حوادث و بلایا است.
 وی افزود: در سال های اخیر شهرداری اهواز با هدف توانمند سازی شهروندان و کارکنان برنامه های منسجم و کاربردی را پیش بینی و اجرا  کرده است  و این آموزشها  قطعاً در ارتقا سطح زندگی شهروندان بی تاثیر نیست. 
مدیر عامل سازمان فرهنگی و ورزشی در ادامه گفت: این دوره های آموزشی که با مشارکت جمعیت هلال احمر برگزار می شود، مرحله اول این دوره ها جهت استفاده و آموزش کلیه کارکنان شهرداری اهواز پیش بینی شده است که در حال حاضر در مناطق شش و هفت شهرداری اهواز در حال اجرا است. 
وی تاکید کرد: مدت زمان این دوره ها 22 ساعت است که به منظور رفاه حال کارکنان و حضور موثر آنها در این کارگاه های آموزشی، دوره ها در ساختمان اداری مناطق برگزار میشود. 
مکارمی افزود: سر فصل‌های آموزشی در این دوره شامل  کمک‌های اولیه و اهداف آن، اصول ایمنی و قانونی در کمک های اولیه، روش مواجهه با مصدوم، خفگی‌ها، احیای قلبی، ریوی، خونریزی، پانسمان، آسیب‌های استخوانی، مفصلی و عضلانی، بانداژ، آتل بندی، حمل مصدوم، فوریت های پزشکی، مسمومیت‌ها، نیش و گزش، و گاز گرفتگی، سوختگی ها، آسیب‌های ناشی از گرما و سرما در نظر گرفته شده است.

وی خاطر نشان کرد: جمعیت هلال احمر نیز به عنوان یک سازمان متولی اقدامات ارزنده ای در جهت تربیت و آموزش جوانان به منظور آماده ساختن آنها در انجام خدمات امدادی و عام المنفعه و توسعه فضاهای مناسب جهت غنی سازی اوقات فراغت جوانان انجام داده که در همین راستا از ابتدای سال جاری تفاهم نامه ای بین سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری اهواز و جمعیت هلال احمر اهواز منعقد گردید که برگزاری این کارگاههای آموزشی کمک های اولیه در ادامه این همکاری و مشارکت می باشد.
وی افزود: در این تفاهم نامه خدمات هدفمندی در راستای ارتقای آگاهی های مردم، توانمندسازی و جلب مشارکت آنان جهت تامين و ارتقاء سلامت فردی و عمومی شهروندان و انتقال پیام ها و آموخته های بهداشتی در راستای اصلاح روش زندگی از قبیل برگزاری کارگاه آموزشی، ایستگاههای مشاوره غربالگری و ویزیت رایگان بیماران در محلات کم برخوردار، ایجاد زمینه های مناسب جهت غنی سازی اوقات فراغت جوانان، برگزاری جشنواره های خیریه غذا، و.... پیش بینی شده است . 
مکارمی یادآور شد : به شرکت کنندگان در این دوره گواهی رسمی بین المللی از طرف جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران اعطا می شود.
گروه: سازمان فرهنگی ورزشی
نویسنده خبر: روابط عمومی
تصاویر
  • دوره های آموزشی کمک های اولیه، امداد و نجات ویژه کارکنان شهرداری اهواز برگزار می شود
  • دوره های آموزشی کمک های اولیه، امداد و نجات ویژه کارکنان شهرداری اهواز برگزار می شود
  • دوره های آموزشی کمک های اولیه، امداد و نجات ویژه کارکنان شهرداری اهواز برگزار می شود
  • دوره های آموزشی کمک های اولیه، امداد و نجات ویژه کارکنان شهرداری اهواز برگزار می شود
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها