Menu

اخبار

مهمترین خبرها

معاون خدمات شهری شهرداری اهواز: به ساکنان منطقه پرخطر "کوی رمضان" قبلا اخطار داده شده بود
30 مهر 1396 11:16:00
  معاون خدمات شهری شهرداری اهواز با اشاره به حادثه ریزش کوه در کوی رمضان اهواز گفت: قبلا اخطارهای لازم به ساکنان منازل این منطقه داده شده بود که مورد بی‌توجهی آن‌ها قرار گرفت.  علیرضا عالی‌پو...
 شهردار اهواز برنامه زمان بندی تکمیل بوستان مالیات را ابلاغ کرد
30 مهر 1396 09:51:00
جلسه هماهنگی در خصوص تکمیل و بهره برداری از بوستان بزرگ مالیات به ریاست منصور کتانباف شهردار اهواز و تنی چند از معاونین و مدیران شهرداری اهواز برگزار شد. در این جلسه شهردار اهواز با تاکید بر تسریع در تکمیل پروژه بوستان ...
تاکید کتانباف بر بازسازی سواحل کارون تا پایان سال
30 مهر 1396 09:48:00
 جلسه ی حفظ، بازسازی و توسعه ساحل سازی رودخانه ی کارون به ریاست منصور کتانباف شهردار اهواز و تنی چند از معاونین و مدیران مناطق مجاور رودخانه کارون تشکیل شد. در ابتدای این جلسه شهردار اهواز با اشاره به اهمیت و ظرفیت...
شهردار اهواز در دیدار با معتمدین محلات: شهروند واقعی در اداره شهر مشارکت دارد
29 مهر 1396 00:10:00
  روز گذشته  در سالن جلسات شهرداری اهواز منصور کتانباف شهردار اهواز میزبان معتمدین محلات کم برخوردار شهر اهواز بود در این جلسه شهرداران مناطق ، مدیرکل اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری و نمایندگان محلات...
شهردار اهواز در همایش شوراها و شهرداران: اختصاص عوارض آلایندگی نفت به اهواز در قانون بودجه 97 لحاظ شود
28 مهر 1396 22:48:00
شهردار اهواز با بیان اینکه با وجود فعالیت بیش از 220 حلقه چاه فعال نفت در اهواز، مردم این شهر از عوارض آلایندگی نفت بی‌بهره هستند، گفت: وضعیت آلودگی کنونی در اهواز می‌طلبد تا در قانون بودجه 97 موضوع آلایندگی نف...
هرس بیش از 200 هزار اصله کنوکارپوس تا قبل از نخستین بارش پاییز
28 مهر 1396 22:08:00
معاون خدمات شهری شهرداری اهواز با بیان این‌که هرس درختان کنوکارپوس تا 20 روز آینده پایان خواهد یافت گفت: براساس برنامه‌ریزی‌ها تا پیش از نخستین بارش پاییزی در اهواز بیش از 200 هزار اصله درخت کنوکارپوس هرس ...

اخبار

چهارشنبه 26 آبان 1395
تعداد بازدید: 571
تعداد نظرات: 0

دوره های آموزشی کمک های اولیه، امداد و نجات ویژه کارکنان شهرداری اهواز برگزار می شود

دوره های آموزشی کمک های اولیه، امداد و نجات ویژه کارکنان شهرداری اهواز برگزار می شود

   

مدیر عامل سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری اهواز گفت: دوره های آموزشی کمک های اولیه  با مشارکت جمعیت هلال احمر شهرستان اهواز جهت استفاده کارکنان و شاغلین شهرداری برگزار می شود.
مهدی مکارمی با اشاره به اهمیت آماده سازی شهروندان در مقابل حوادث غیر مترقبه و بلایای طبیعی افزود: : هدف از برگزاری این دوره، توسعه آموزش کمک های اولیه در راستای آمادگی خانواده‌ها در برابر حوادث و بلایا است.
 وی افزود: در سال های اخیر شهرداری اهواز با هدف توانمند سازی شهروندان و کارکنان برنامه های منسجم و کاربردی را پیش بینی و اجرا  کرده است  و این آموزشها  قطعاً در ارتقا سطح زندگی شهروندان بی تاثیر نیست. 
مدیر عامل سازمان فرهنگی و ورزشی در ادامه گفت: این دوره های آموزشی که با مشارکت جمعیت هلال احمر برگزار می شود، مرحله اول این دوره ها جهت استفاده و آموزش کلیه کارکنان شهرداری اهواز پیش بینی شده است که در حال حاضر در مناطق شش و هفت شهرداری اهواز در حال اجرا است. 
وی تاکید کرد: مدت زمان این دوره ها 22 ساعت است که به منظور رفاه حال کارکنان و حضور موثر آنها در این کارگاه های آموزشی، دوره ها در ساختمان اداری مناطق برگزار میشود. 
مکارمی افزود: سر فصل‌های آموزشی در این دوره شامل  کمک‌های اولیه و اهداف آن، اصول ایمنی و قانونی در کمک های اولیه، روش مواجهه با مصدوم، خفگی‌ها، احیای قلبی، ریوی، خونریزی، پانسمان، آسیب‌های استخوانی، مفصلی و عضلانی، بانداژ، آتل بندی، حمل مصدوم، فوریت های پزشکی، مسمومیت‌ها، نیش و گزش، و گاز گرفتگی، سوختگی ها، آسیب‌های ناشی از گرما و سرما در نظر گرفته شده است.

وی خاطر نشان کرد: جمعیت هلال احمر نیز به عنوان یک سازمان متولی اقدامات ارزنده ای در جهت تربیت و آموزش جوانان به منظور آماده ساختن آنها در انجام خدمات امدادی و عام المنفعه و توسعه فضاهای مناسب جهت غنی سازی اوقات فراغت جوانان انجام داده که در همین راستا از ابتدای سال جاری تفاهم نامه ای بین سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری اهواز و جمعیت هلال احمر اهواز منعقد گردید که برگزاری این کارگاههای آموزشی کمک های اولیه در ادامه این همکاری و مشارکت می باشد.
وی افزود: در این تفاهم نامه خدمات هدفمندی در راستای ارتقای آگاهی های مردم، توانمندسازی و جلب مشارکت آنان جهت تامين و ارتقاء سلامت فردی و عمومی شهروندان و انتقال پیام ها و آموخته های بهداشتی در راستای اصلاح روش زندگی از قبیل برگزاری کارگاه آموزشی، ایستگاههای مشاوره غربالگری و ویزیت رایگان بیماران در محلات کم برخوردار، ایجاد زمینه های مناسب جهت غنی سازی اوقات فراغت جوانان، برگزاری جشنواره های خیریه غذا، و.... پیش بینی شده است . 
مکارمی یادآور شد : به شرکت کنندگان در این دوره گواهی رسمی بین المللی از طرف جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران اعطا می شود.
گروه: سازمان فرهنگی ورزشی
نویسنده خبر: روابط عمومی
تصاویر
  • دوره های آموزشی کمک های اولیه، امداد و نجات ویژه کارکنان شهرداری اهواز برگزار می شود
  • دوره های آموزشی کمک های اولیه، امداد و نجات ویژه کارکنان شهرداری اهواز برگزار می شود
  • دوره های آموزشی کمک های اولیه، امداد و نجات ویژه کارکنان شهرداری اهواز برگزار می شود
  • دوره های آموزشی کمک های اولیه، امداد و نجات ویژه کارکنان شهرداری اهواز برگزار می شود
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها