شماره: 263623
1397/12/18
اجرای عملیات لوله گذاری بمنظور هدایت آبهای سطحی در منطقه دو اهواز
اجرای عملیات لوله گذاری بمنظور هدایت آبهای سطحی در منطقه دو اهواز


  مدیر منطقه دو اهواز از اجرای عملیات لوله گذاری با هدف جلوگیری از آبگرفتگی، دفع و هدایت آبهای سطحی معابر کیانشهر خبر داد.

به گزارش اداره ارتباطات شهرداری منطقه دو اهواز، دغاغله در رابطه با جمع آوری و هدایت آبهای سطحی منطقه دو با توجه به مشکلات اخیر آب گرفتگی کیانشهر اذعان کرد: یکی از مسـائل مطرح در توسعه شهری، برنامه ریزی برای رواناب های سطحی ناشی از بارش نزولات جـوی است که به دلـیل افزایش سطوح غیر قابل نفوذ و یا با نـفوذ پذیری کم مثل پشت بام ها، خیابانها و ... در سطح شهرها با سرعت بالا و حجم زیـاد در آب راه های مصنوعی جریان یافته و موجب آبـگرفتگی سطـح معـابر، روان شدن سـیلاب و بـروز خـطرات جبران ناپذیری در شهرها می شوند که در این راستا بـرنامه ریـزی هایی برای جمع آوری و هـدایت آب های سطحی همواره مورد توجه مسـئولین و مدیران حوزه شـهری می باشد.

مدیر منطقه دو افزود: عملیات پروژه لوله گذاری هدایت آبهای سطحی بلوار ارتش در کیانشهر با دو مسیر فرعی ورودی از نبش خیابانها به لوله اصلی جمعاً 200 متر طول با ضخامت 200 میلی متری و مسیر اصلی 450 متر طول با ضخامت 600 میلی متری پلی اتیلن فاضلابی، با هدف تمهیدات لازم جهت کنترل آبهای سطحی، سیلاب، روانابها، ارتقاء سطح کیفی خیابانها، ایمنی معابر و تسهیل عبور و مرور شهروندان در سطح منطقه دو اجرا شد.

وی اضافه کرد: در این عملیات تعداد 37 عدد سبتیک کوچک و بزرگ با ابعاد 60/3×60/3 و 10/2×10/2 سانتی متر جهت بازدید و پاکسازی روزانه سر لوله های ورودی نبش خیابانها به لوله اصلی احداث شده است.

مدیر منطقه دو به مراحل اجرای این پروژه اشاره و عنوان کرد: مراحل اجرای عملیات پروژه لوله گذاری بلوار ارتش شامل حفاری با عمق ترانشه  2 متر به طول 200 متر، برش آسفالت 400 متر طول و عرض 2 متر، آب پاشی بستر، خاکبرداری، خاکریزی و تسطیح، بتن ریزی کف و تهیه مصالح اساس و زیر اساس صورت گرفته است.

 

حق انتشار محفوظ است ©