شماره: 277541
1398/02/25
سرپرست سازمان ساماندهی مشاغل شهری: حمایت از مشاغل خانگی با احداث روز بازارهای منطقه ای موقت
 سرپرست سازمان ساماندهی مشاغل شهری: حمایت از مشاغل خانگی با احداث روز بازارهای منطقه ای موقت

    سرپرست سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اهواز به تاثیر توسعه مشاغل خانگی در تحقق روند تولید و رونق اقتصادی در شرایط کنونی تاکید کرد و گفت: حمایت از مشاغل خانگی با احداث روز بازارها در دستور کار این سازمان قرار گرفته است .

صولت احمدی سرپرست سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اهواز در جلسه مشترک با اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  استان خوزستان به منظور ارج نهادن به منویات مقام معظم رهبری و تحقق رونق تولید در سال 98 عنوان کرد: روز بازارهای منطقه ای موقت ظرفیت بالقوه مناسبی برای اشتغال زایی و تحقق رونق اقتصادی هستند .

 وی گفت: در راستاي بستر سازي براي ايجاد زمينه فعاليت هاي اقتصادي در شهر اهواز با هدف ارتقاي سطح زندگي شهروندان در محله هاي شهر، این سازمان تصمیم دارد با حمايت از كارآفرينان، تولیدات مشاغل خانگي و خوداشتغالي در قالب طرح روز بازارهای موقت اقدام کند.

سرپرست سازمان ساماندهی مشاغل شهری ادامه داد: کسب و کار و مشاغل خانگی یکی از زمینه های افزایش مشارکت مردم در اقتصاد واز جمله راهکارهای مناسب برای توسعه اشتغال های خرد و متوسط به ویژه برای بیکارانی است که دارای مهارت کافی در انجام برخی کارها هستند ،اما به دلیل بازار نامناسب اشتغال نمی توانند جذب بازار شوند .به همین دلیل این سازمان در نظر دارد با احداث روز بازار های موقت دوره ای در روزهای مشخص هفته  زمینه را برای عرضه محصولات صاحبان این مشاغل تامین نماید .

احمدی خاطر نشان کرد:  با هدف گذاری صورت گرفته در سازمان ساماندهی مشاغل ، تمام سازمان ها و دستگاه های مربوطه باید با همکاری و هم افزایی یکدیگر در جهت اشتغالزایی و تولید رونق داخلی گام برداریم .

احمدی در پایان اظهارامیدواری کرد: در سالی که مزین به نام رونق تولید است گامی موثر در جهت افزایش تولید و حرکت در مسیر اشتغالزایی برداریم .

سعید حسینی نژاد معاون اشتغال اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی در ادامه جلسه گفت: نیاز کم به منابع مالی ،مزایای فراوان مشاغل خانگی و نقش سازنده آن ها در اشتغال و توسعه اقتصادی موجب شده است تا این بخش مورد توجه قرار گیرد و به عنوان یک سیاست مثبت در حوزه اشتغال تلقی شود .

وی همچنین به نحوه پرداخت تسهیلات اشاره کرد و افزود: میزان پرداخت تسهیلات برای مشاغل پشتیبان تا سقف یک میلیارد و برای مشاغل مستقل 200 میلیون ریال در نظر گرفته شده است .

 

حق انتشار محفوظ است ©