اخبار
 انتشار: 12 اردیبهشت 1397
   مشاهده: 529

  برنامه ریزی احداث پارک مینیاتور ( ایران زمین ) از طریق سرمایه گذاری

  نشست برنامه ریزی برای احداث پارک مینساتور برگزار شد.

 به گزارش اداره ارتباطات سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی در این جلسه که با حضور صفی خانی رئیس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی ، سراج معاون فرهنگی، ورزشی و امور اجتماعی ، امیری فرد مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز ، کعب عمیر مدیر عامل سازمان زیبا سازی، حاجی نجف مدیر مطالعات معاونت فنی و عمرانی و معاون برنامه ریزی سازمان بهسازی و نوسازی برگزار شد وضعیت احداث پروژه پارک مینیاتور (ایران زمین ) مورد بررسی قرار گرفت .  

 صفی خانی عنوان کرد: با توجه به اهتمام شهردار محترم اهواز مبنی بر احداث پارک ایران زمین از طریق سرمایه گذاری لازم است مطالعات اقتصادی و اسناد فراخوان آن تهیه شود و این جلسه در راستای هماهنگی و ارائه گزارش از وضعیت موجود و اقداماتی که ضروری است، برگزار شده است .

در ادامه حاجی نجف افزود: پارک مینیاتور به ابعاد 5 هکتار توسط مشاور نشان شهر (مشهد) در محل پارک شهروند طراحی شده است که در مطالعات مشاور احداث و جانمایی حداقل 28 المان (آثار ثبت شده جهانی و ملی از هر استان )در این پارک لحاظ شده است ، نمونه های مشابهی از این پارک در شهر های مشهد و تبریز نیز احداث شده است .

صفی خانی افزود: با توجه به جا نمایی و احداث المان ها (آثار ثبت شده جهانی و ملی هر استان ) ماهیت فرهنگی پارک مینیاتور ، برنامه ریزی جهت ارائه فرهنگ، آداب و سنن هر استان در قالب دهه های فرهنگی برای هر استان می تواند از جذابیت های این پارک و یکی از راه های تامین منابع درآمدی برای سرمایه گذار  باشد. به همین منظور مقرر شد معاونت فرهنگی و امور اجتماعی پیشنهادات خود را در خصوص نحوه اجرای برنامه های فرهنگی و فضای مورد نیاز ، اعلام کند.

سراج معاون فرهنگی ، ورزشی و اجتماعی نیز با بیان این موضوع که نمونه هایی از پارک مینیاتور در کشورهای دیگر و تعدادی از شهرهای ایران ساخته شده است . انجام اقداماتی به منظور ایجاد جذابیت، اجرای برنامه های فرهنگی و جانمایی مناسب وسایل بازی برای کودکان و ...... جهت بازدید کنندگان را از اقدامات لازم برای استقبال مردمی از این پارک دانست .

همچنین مقرر شد با هماهنگی مشاور طرح اقدامات لازم به منظور تهیه بسته های اقتصادی ، فرهنگی ، زیست محیطی توسط مشاور این پروژه صورت پذیرد و فضاهای تفریحی نیز نظیر رستوران ، کافی شاپ و ...... در این پارک پیش بینی شود .

نویسنده خبر: شیدا واحدی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها