اخبار
 انتشار: 14 آبان 1398
   مشاهده: 70

  دانش‌آموزان کوی زویه با اصول اولیه تفکیک پسماند از مبدأ آشنا می‌شوند

صبح امروز كارشناسان سازمان مديريت پسماندشهرداری اهواز با حضور در مدارس کوی زویه واقع در منطقه 3 شهراری اهواز به اموزش مفاهيم مهم مديريت پسماند واموزشهاي زيست محيطي پرداختند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند اظهار کرد: اين آموزشها با هدف نهادينه كردن مفاهيم مديريت پسماندوبا موضوعاتي چون بازيافت وراههاي كاهش توليد زباله واشنايي با انواع دورريختني ها ونكات شهروندي انجام می شود.
محمدرضا قنواتی به اهمیت موضوع تفکیک از مبدا زباله در شهر اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه مدارس تولیدکننده‌ عمده‌ زباله خشک از جمله کاغذ هستند سازمان پسماند شهرداری اهوازبرای ساماندهی و جمع‌آوری این پسماندهای خشک مقاطع مختلف مدارس را جامعه‌ هدف خود قرار داده و تحقق این امر مهم علاوه بر ارتقا فرهنگ سازی در مدارس و نهادینه شدن این فرهنگ در نسل های آینده موجب کاهش هزینه جمع آوری زباله ها، افزایش درآمدها و زمینه ایجاد اشتغال می گردد.
قنواتی با اشاره به اینکه دانش‌آموزان می‌توانند مربی اعضای خانواده خود در تفکیک پسمانداز مبدأ باشند، گفت :قصد داریم طرح «هر دانش‌آموز یک مربی» با هدف آموزش تفکیک پسماند در مبدا رادر مدارس شهر اهواز اجرا کنیم.
وی افزود: تنوع آموزش در فراگیری تاثیر بسزایی در جذابیت برای کودکان و دانش آموزان دارد و کارشناسان و آموزشگران سازمان مدیریت پسماند پس از ارائه آموزش های لازم، به برگزاری مسابقه در زمینه مطالب عنوان شده ،به برندگان جوایزی اهدا می کنند تا از این طریق در راستای نهادینه شدن آموزش ها به دانش آموزان، اطمینان حاصل کنیم.
قنواتی گفت :دانش‌آموزان از جمله تأثیرگذارترین اقشار جامعه هستند و با توجه به ذهن پویایی که دارند، می‌توانند ضمن پذیرش آموزش‌های لازم، آنها را به اعضای خانواده منتقل کنند.
لازم به ذکر است که این سازمان در آستانه بازگشایی مدارس جهت جمع آوری پسماندهای خشک دانش آموزان مخازنی از جنس کارتن پلاست در مدارس هشتگانه شهر اهوازتوزیع کرد.
 

نویسنده خبر: فرشته موسوی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها