اخبار
 انتشار: 16 بهمن 1398
   مشاهده: 96

  برپایی نمایشگاه مشاغل خانگی به همت سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اهواز

     رییس سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اهوازگفت: نمایشگاه مشاغل خانگی بانوان از امروز در جاده ساحلی کیانپارس جنب کتابخانه مرکزی برپا می‌شود.

بابک ربیعی گفت: این نمایشگاه فرصتی مناسب برای معرفی مشاغل و تولیدات خانگی توسط بانوان است، وزنان  توانمند می‌توانند با استفاده از این فرصت صنایع‌دستی و تولیدات خود را عرضه کنند.

 ربیعی با بیان اینکه برپایی نمایشگاه خوداشتغالی زنان سرپرست خانوار از برنامه‌های مهم دهه فجر است که زنان سرپرست خانوار با حضور در این بازار می‌توانند دستاوردهای خود را در معرض فروش قرار دهند، افزود: این نمایشگاه از 16 - 18 بهمن‌ماه به مدت سه روز در محل جاده ساحلی کیانپارس جنب کتابخانه مرکزی برپا شده است .

وی گفت : طرح مشاغل خانگي با هدف ايجاد فرصت‌هاي شغلي براي بانواني که به دلايل مختلف، امکان انجام کار خارج از منزل را ندارند اجرا شده است. همچنين آن دسته از زنان سرپرست خانوار که علاوه بر عدم امکان انجام کار در خارج از منزل، شرايط لازم براي ارتباط مستمر با مراکز فروش ندارند، در قالب طرح مشاغل خانگي به طور مستقل و انفرادي به فعاليت هاي توليدي مصوب که براي آن آموزش ديده اند، مي پردازند.

ربیعی گفت:  مطابق قانون، مشاغل خانگی شامل آن دسته از فعالیت هایی است که توسط عضو یا اعضای خانواده در فضای مسکونی در قالب یک طرح کسب و کار بدون مزاحمت و ایجاد اخلال در آرامش واحدهای مسکونی همجوار شکل می‌گیرد و منجر به تولید و یا کالای قابل عرضه به بازار خارج از محیط مسکونی می شود.

وی با اشاره به راه‌اندازی نمایشگاه مشاغل خانگی ادامه داد: سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی  در راستای ساماندهی و حمایت از تولید کنندگان مشاغل خانگی اقدام به راه اندازی بازاری نموده است که در آن تولید کنندگان مشاغل خانگی کلیه محصولات خود را بصورت مستقیم و بی واسطه به مصرف کنندگان عرضه می نمایند.

ربیعی افزود: حذف واسطه ها و به دنبال آن کاهش قیمت محصولات عرضه شده، ایجاد فضایی امن و معتبر برای تولید کنندگان و ایجاد شرایط و تسهیلات لازم جهت فروش بهتر محصولات تولیدی؛ مانند برگزاری جشنواره های فصلی از اهداف ساماندهی مشاغل در جهت حمایت از مشاغل خانگی می باشد.

نویسنده خبر: ب. کریمی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها