اخبار
 انتشار: 04 اردیبهشت 1392
   مشاهده: 755

  افتتاح طرح 250 هكتاری كمربند سبز اهواز

      در دور چهارم سفرهای استانی هیات دولت و در روز زمین پاك،عملیات اجرایی پروژه 250 هكتاری كمر بند سبز اهواز با حضور معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست آغاز شد.
همزمان با روز زمین پاك، طرح توسعه و كاشت 250 هكتار از محدوده كمر بند سبز كلان شهر اهواز با حضور معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست عملیاتی شد.

پروژه كمربند سبز كلان شهر اهواز با اهداف ایجاد بادشكن و فیلتر طبیعی، شن‌های روان، باد‌های موسمی، ایجاد اكوسیستم طبیعی و به ویژه مقابله با پدیده گرد و غبار ایجاد شده است.

مساحت كلی این طرح 7 هزار هكتار و بر اساس طرح جاده‌ای در مجاورت جاده كمربندی جدید شرقی و غربی اهواز و با عرض باند 1000 متر پیش بینی شده است.

معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در این مراسم درختكاری را امری مقدس در شرع مقدس و فرهنگ ایرانیان توصیف كرد و با بیان این‌كه متاسفانه در دهه گذشته نسبت به درختكاری غفلت صورت گرفته است، گفت: به سرعت باید این غفلت جبران شود.

وی سپس به آثار توسعه فضای سبز و درختكاری در شهرها اشاره كرد و گفت: هر هكتار جنگل 72 تن آلایندگی را جذب می‌كنند و ضمن حفظ رطوبت زمین و تعدیل درجه حرارت هوا،‌گرد و غبار را نیز دفع می‌كند.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست وجود پدیده‌های ناخواسته علی الخصوص ریزگرد‌ها در استان و در شهر اهواز را موضوعی دانست كه نیاز به درختكاری را در این استان و شهر اهواز تشدید می‌كند.

وی توسعه فضای سبز و درختكاری را از وظایف اصلی مدیریت شهری عنوان كرد و از سایر سازمان‌ها و دستگاه‌های دیگر خواست تا در این راستا مدیریت شهری و سازمان حفاظت محیط زیست را یاری كنند.

محمدی زاده با تقدیر از اقدام شهرداری اهواز در ایجاد كمربند سبز 250 هكتاری در شهر اهواز به مسئولین و دست اندركاران مدیریت شهری اهواز پیشنهاد كرد: در توسعه كمربند سبز این شهر از درختان مثمر استفاده كنند و از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی نیز در این راستا بهره بگیرند.

نویسنده خبر: و. کریمی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها