اخبار
 انتشار: 21 تیر 1391
   مشاهده: 745

  جدول گذاری خیابان آزادی به اتمام رسید.

 معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری منطقه دو: طراحی اصولی و بکار گیری صحیح تجهیزات ایمنی و علائم ترافیکی, تضمین کننده ایمنی تردد می باشد.

 به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دو، و به نقل از علی بشیری معاون حمل و نقل ترافیک این شهرداری در هفته گذشته عملیات جدول گذاری خیابان آزادی واقع در کیانپارس توسط حوزه ترافیک منطقه دو به اتمام رسید.

وی در خصوص اقدامات انجام شده در  حوزه حمل و نقل ترافیک منطقه دو در هفتـــه گذشته اینچنین گفت: ایمن سازی میدان ورودی اهواز - اندیمشک به وسیله 5 دهنه سرعتگیر انجام گردید و همچنین به جهت افزایش ایمنی و سهولت در عبور و مرور خودروها چراغ ها و تابلوهای اخباری و انتظامی در محل نصب شد.

بشیری ادامه داد: در همین راستا ایمن سازی میدان شهید چمران واقع در انتهای کیانپارس به وسیله 5 دهنه سرعتگیر انجام گردید و  این میدان توسط علائم انتظامی و اخباری تجهیز ترافیکی شد.

وی همچنین از اتمام پروژه گذرگاه های عابر پیاده در یکماه گذشته خبر داد و گفت: در این پروژه اجرای 100 دهنه گذرگاه عابرپیاده در آیلندهای سطح منطقه در دستورکار این حوزه قرار داشت که این گذرگاه ها در خیابان های چمران کیانپارس، بلوار تخت سلیمان، بلوار آیت الله مدنی و خیابان سپاه در امانیه ایجاد شد که امیدواریم با ایجاد این گذرگاه ها ایمنی عابرین پیاده بیش از پیش در این خیابان ها که عموما پر رفت و آمد هستند تامین گردد.

وی همچنین از نصب بیش از 1000 عدد  گل میخ پلاستیکی در خیابان لقمان امانیه خبر داد و گفت: با هدف آرام سازی مسیر و افزایش دید در شب و تامین ایمنی این عملیات انجام شد.

وی در خصوص پروژه های در دست اقدام در حوزه ترافیک منطقه دو افزود:به منظور افزایش ایمنی عبور و مرور خودروها از ابتدای هفته آینده عملیات خط کشی محوری در اتوبان پدافند در ورودی اهواز - اندیمشک آغاز خواهد شد.

همچنین به منظور آرام سازی و ایمن سازی مسیر پر رفت و آمد  خیابان شهید چمران کیانپارس اجرای دوربرگردان رو به روی بازار مرو انجام خواهد شد. علاوه بر این اصلاح هندسی و اجرای دوربرگردان اتوبان دسترسی سه راه خرمشهر ( مبادی ورودی شهر ) نیز انجام می گردد.

 علی بشیری از پایان عملیات ساخت و نصب ایستگاه مکانیزه اتوبوس در خیابان امانیه خبر داد و گفت: این ایستگاه مکانیزه با 30متر طول که دارای طراحی زیبا و چشم نوازی است دارای 60 عدد صندلی است و 4 عدد کولر در این ایستگاه نصب شده که در گرمای طاقت فرسای تابستان در اهواز که انتظار رسیدن اتوبوس می تواند بسیار سخت و عذاب دهنده باشد آرامش فراوانی را برای شهروندان به وجود خواهد آورد و امیدواریم در هفته آینده این ایستگاه مکانیزه به مرحله بهره برداری کامل برسد.

بشیری در پایان افزود: به منظور حفظ امنیت عابرین پیاده در بلوار ساحلی کیانپارس که به دلیل قرار گرفتن فضای سبز زیبا و پارک های متنوع در حاشیه رودخانه کارون از رفت و آمد بسیاری برخوردار است و همچنین آرامش رانندگان، پروژه احداث پل عابر پیاده مکانیزه نبش خیابان میهن شرقی در جاده ساحلی و همچنین نبش خیابان سیزدهم شرقی اجرا خواهد شد. این عملیات که شهروندان عزیز بی صبرانه منتظر انجام آن هستند در ابتدای ماه آینده آغاز گشته و امیدواریم با اجرای آن شاهد رضایت خاطر مردم عزیزمان باشیم.

نویسنده خبر: رضا قاسم پور اهوازی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها