اخبار
 انتشار: 26 تیر 1392
   مشاهده: 706

  همايش عفاف و حجاب در سازمان پاركها و فضاي سبز برگزار شد

روابط عمومي سازمان پاركها و فضاي سبز شهرداري اهواز اعلام كرد: با توجه به تاكيد منصور كتانباف شهردار اهواز به منظور بزرگداشت روز جهاني عفاف و حجاب و تأسی از حضرت زهرا سلام الله علیه به عنوان الگوي بانوان مسلمان، به همين مناسبت همايشي با موضوع عفاف و حجاب، با حضور حجت الاسلام والمسلمين آل عامر امام جماعت سازمان پاركها و فضاي سبز و بانوان شاغل در سازمان پاركها و فضاي سبز در سالن جلسات اين سازمان برگزار شد.

   بدون ترديد پوشش اسلامي براي زنان، در دين مقدس اسلام از ضروريات است و چنان که آياتي از قرآن مجيد بر اين مطلب دلالت دارند و ذكر كرده اند كه نه تنها دست پا گير نيست، بلكه زنان در عين حفظ پوشش اسلامي، مي‏توانند برترين فعاليّت‏هاي اجتماعي را داشته باشند و در چارچوب قوانين اسلامي از حق آزادي خود بهره‏مند شوند، زيرا حجاب در اسلام به معناي پرده نشيني نيست، بلکه به معناي پوششي معقول براي جلوگيري از فساد، و حفظ کرامت زن است.

 بر همين اساس سازمان پاركها و فضاي سبز شهرداري اهواز اقدام به برگزاري همايش 21 تير ماه روز جهاني عفاف و حجاب نمود كه در اين همايش حجت الاسلام والمسلمين آل عامر امام جماعت سازمان پاركها و فضاي سبز ضمن اشاره به ضرورت حفظ حجاب براي بانوان خاطر نشان كرد: حجاب به عنوان يك سپر در برابر چشمان نا پاك نا محرمان است و زنان مسلمان به امر خوب واقفند و حفظ حجاب باعث دوري از وسوسه هاي شيطانيست و بدين منظور از ارزش بالايي برخوردار است.

وي در ادامه با بيان مثالي از آيات قرآن گفت: خداوند متعال در قرآن مجيد خطاب به زنان فرموده است:"به هنگام خروج از خانه آرايش زياد نكنيد و از زيور آلات زياد استفاده نكنيد تا از چشم بيمار دلان مصوون بمانيد".

امام جماعت سازمان پاركها و فضاي سبز اهواز با ذكر مثال، از كوزه هر چه برون طراوت كه درون اوست توضيح داد : ظاهر آئينه باطن است و زن مسلمان بايد پاك دامن باشد و پاكدامني كمتر از گوهر، طلا و جواهرات نيست. همچنين ذكر كرد: اسلام در كانون خانواده توصيحه هاي فراوان و بسيار زيبايي دارد و توضيح مي دهد كه چطور به هم محبت كنيد تا خانواده از بنيان محمكي برخوردار باشد و اما اگر اين توصيحه ها جدي گرفته نشود كانون خانواده ها از هم پاشيده و در خطر قرار مي گيرند.

وي در ادامه صحبت هاي خود به آيه 31 سوره مباركه نور اشاره كرد و گفت: بحث محرم و نامحرم در اين سوره مباركه به روشني توضيح داده شده و با مراجعه به اين سوره مي توان پند ها و حكمت هايي از قرآن گرفت.

در پايان اين جلسه حجت الاسلام والمسلمين آل عامر گفت: از منظر حضرت زهرا عليهاالسلام نزديک ترين حالات زن به خداوند متعال هنگامى است که خود را از ديد نامحرمان دور نمايد و در منزل خود به خانه دارى و تربيت فرزند و پذيرايى از همسر خود بپردازد.

همايش عفاف و حجاب، از سوي ستاد صيانت از حريم امنيت عمومي و حقوق شهروندي سازمان پاركها و فضاي سبز شهرداري اهواز در سالن جلسات اين سازمان برگزار شد.

 

 

نویسنده خبر: معصومی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها