اخبار
 انتشار: 10 مرداد 1391
   مشاهده: 814

  مرحله دوم آموزش تفکیک پسماند از مبدأ در اهواز آغاز می شود

 

مرحله دوم آموزش تفکیک پسماند از مبدأ در اهواز آغاز می شود.
مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اهواز از آغاز مرحله دوم طرح آموزش شهروندی تفکیک پسماند از مبدأ، بعد از ماه مبارک رمضان خبر داد.
محمد سعید گلابکش زاده گفت: طرح تفکیک پسماند از مبدأ چند زیر مجموعه را شامل می شود که یکی از آنها طرح آموزش شهروندان است.
وی افزود: طرح آموزش شهروندان در مناطق یک، سه و هشت شهرداری آغاز شده است که در منطقه 8 به طور کامل و در مناطق یک و سه حدود 50 درصد انجام شده است.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند ادامه داد: در مرحله نخست این طرح حدود 50 هزار خانوار تحت پوشش قرار می گیرند.
گلابکش زاده اظهار کرد: مرحله دوم این طرح شامل آموزش به ساکنان مناطق 2،4 و 7 بعد از ماه مبارک رمضان آغاز می شود که در این مرحله نیز حدود 50 هزار خانوار تحت آموزش قرار خواهند گرفت.
عضو کارگروه مدیریت پسماند استان گفت: همزمان با اجرای مرحله دوم طرح،براوردی از نحوه اجرای مرحله اول، شناسایی نقاط ضعف و میزان مشارکت شهروندان مناطق یک، سه و هشت در طرح نیز انجام می گیرد و در صورت نیاز آموزش های تکمیلی ارائه می شود.
گلابکش زاده با بیان اینکه در طرح آموزش شهروندان بسته های آموزشی به ساکنان ارائه می شود توضیح داد: در این طرح شهروندان در سه مورد اساسی آموش می بینند، نخست اینکه پسماندهای خود را در زمان مقرر( بین ساعت 21 و 22) بیرون از منزل قرار دهند.
وی افزود: مصرف پسماند کمتر به ویژه استفاده کمتر از ظروف یک بار مصرف و پلاستیک همچنین جداسازی پسماندهای تر و خشک نیز از موارد مورد توجه این طرح است.
گلابکش زاده همچنین گفت: در حال حاضر بخشی از پسماندهای مناطق 3 و 8 ، همچنین بازار منطقه یک به صورت تفکیک شده جمع آوری می شود.
نویسنده خبر: فرشته موسوی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها