اخبار
 انتشار: 08 اسفند 1396
   مشاهده: 532

  پارکهای تولد در سطح مناطق هشتگانه شهرداری اجرا می شود

حمید امیری فرد مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز  از اجرای طرح پارک تولد با هدف مشارکت هر چه بیشتر شهروندان در امر کاشت نهال و افزایش سرانه فضای سبز در مناطق هشتگانه کلانشهر اهواز خبر داد.

 امیری فرد عنوان کرد: شهروندانی که نوزاد آنها تازه متولد شده، می توانند با مراجعه به مسئولین فضای سبز، در هر یک از مناطق هشتگانه با دریافت نهال رایگان و مکانهایی که بدین منظور از قبل توسط شهرداری منطقه در نظر گرفته شده به نام فرزندانشان نهال کاشته و شماره پلاک آن را به نام فرزند خود ثبت کنند.

امیری فرد با اشاره به ترویج فرهنگ درختکاری و حفظ و نگهداری از آن، افزود: نهادینه کردن فرهنگ حفظ و نگهداری از فضای سبز و آگاه کردن شهروندان جهت همکاری با شهرداری و توسعه فضای سبز اهواز، از اهداف این طرح می باشد.

وی توضیح داد: پارکهایی بدین منظور در سطح مناطق هشتگانه در نظر گرفته شده است و شهروندانی که فرزندانشان تازه متولد شده است، با ارائه مدارک معتبر به مسئولین فضای سبز مناطق هشتگانه، مراجعه می کنند و ضمن آموزش کاشت نهال توسط مسئولین، نهال رایگان دریافت کرده و در محل های مشخص شده می کارند و پلاک مخصوص خود را جهت شناسایی ثبت می کنند.

امیری فرد با بیان اینکه افرادی که در روز تولد خود نهال بکارند به عنوان همیار سبز معرفی می شوند، تصریح کرد: مسئولین فضای سبز مناطق هشتگانه موظف به حفظ و نگهداری از این مجموعه می باشند و افرادی و یا خانواده هایی که برای فرزندان خود اقدام به کاشت نهال کرده اند، می توانند در این زمینه با شهرداری مربوطه همکاری داشته باشند.

مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز در پایان خاطر نشان کرد: پارک شهید هاشمی واقع  در منطقه یک، پارک کوثر واقع در منطقه دو، پارک ولایت واقع در منطقه سه، پارک میثاق واقع در منطقه چهار، پارک پردیس واقع در منطقه پنج، پارک بهاران واقع در منطقه شش، پارک لاله واقع در منطقه هفت و پارک فردوس واقع در منطقه هشت از پارکهای در نظر گرفته شده برای اجرای این طرح می باشند.

نویسنده خبر: معصومی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها