اخبار
 انتشار: 08 اسفند 1396
   مشاهده: 838

  احداث باغ های صخره ای در مناطق هشتگانه شهرداری

    به دستور شهردار اهواز مبنی بر تشکیل ستاد استقبال از نوروز و اجرای پروژه های گلکاری به مناسبت فرارسیدن نوروز 97 احداث باغ های صخره ای در سطح مناطق هشتگانه اهواز در دستور کار سازمان پارکها قرار گرفت.

حمید امیری فرد مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز گفت: ستاد سبز استقبال از نوروز 97 در حال اجرای پروژه هایی از قبیل احداث باغ های بوتانیک، باغ های صخره ای و اجرای احجام گل و برگزاری نمایشگاه گل و گیاه می باشد.

وی با اشاره به اینکه طراحی باغ های صخره ای از سوی کارشناسان این سازمان صورت گرفته، افزود: بعد از تایید طرح باغ های صخره ای، آنها را جهت اجرا به مناطق ابلاغ کردیم و مناطق نیز در اسرع  وقت شروع به اجرای طرح های مذکور کردند.

امیری فرد با بیان اینکه طرح های اشاره شده با مساحت های متفاوت به اجرا درآمده است یادآور شد: استفاده از تنوع گیاهی، سنگ های طبیعی و شن های رنگی باعث زیبایی هر چه بیشتر باغ های صخره ای می شود و همین موضوع باعث تنوع بصری فضای سبز شهری خواهد شد.

حمید امیری فرد در پایان خاطر نشان کرد: نمونه های اجرا شده باغ های صخره ای را شهروندان اهوازی می توانند در خیابانهای پهلوان شرقی، سپاه و پارک ساحلی 42 هکتاری واقع در منطقه 2 شهرداری اهواز مشاهده کنند.

نویسنده خبر: معصومی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها