اخبار
 انتشار: 05 فروردین 1397
   مشاهده: 774

  مدیرعامل سازمان پارکها: تنوع رنگ در فضای سبز شهری نهادینه می شود

حمید امیری فرد مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز گفت: امسال پوشش رنگی متفاوتی را در سطح کلانشهر اهواز شاهد بودیم

    حمید امیری فرد مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز اعلام کرد: تنوع رنگی پوشش گیاهان شهری یکی از اقداماتی بود که این سازمان در دستور کارهای خود قرار داد تا بتواند فضای سبز شهری را از یکنواختی رنگ خارج و گیاهانی با پوشش های رنگی متفاوت در فضای سبز شهری کشت نماید.

وی با بیان اینکه امکان کاشت گیاهان با رنگ های مختلف مهیا شده است، اظهار کرد: همانطور که از اسم فضای سبز پیداست، رنگ سبز، رنگ غالب بر فضای سبز شهری است که یک حس آرامش را به انسان القاء می کند و وقتی فرد در این محیط قرار می گیرد، ضمن اینکه به لحاظ روحی آرام می گیرد، جسماً نیز آرام می شود.

امیری فرد تصریح کرد: با این وجود ترکیب رنگ های خاص در کنار هم باعث تقویت روحیه افراد و شادی آنها خواهد شد و استرس و مشغله های ذهنی روزمره را نیز برای مدتی از آنها دور خواهد کرد.

در ادامه مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز با اشاره به بازپیرایی فضای سبز شهری، افزود: این سازمان کاشت نهال های سه تا چهار ساله را اجرایی کرده و در این مدت پرورش گیاهانی از قبیل برهان گلی (دارای گل های زرد رنگ می باشد و در همه فصل ها اغلب گل دارد)، فلوس دارویی (دارای گل های زرد)، شیشه شور (گل های میخی قرمز رنگ)، گل کاغذی (در زنگ های مختلف)، با حساسیت ویژه ای انجام داده است.

وی با اشاره به کاشت درختچه های گلدار مثل ختمی چینی و شاه پسند زینتی، یادآور شد: از اقدامات دیگر این سازمان کاشت درختان مثمر قرآنی بود که سال گذشته با کاشت درخت نخل که یکی از نمادهای جنوب کشور هست شروع شد و اکنون نیز در برخی از مناطق در حال اجرا می باشد.

اجرای باغ های صخره ای، فرش گل ها و باغ های بتانیک (گونه شناسی گیاهی) یکی دیگر از اقدامات سازمان پارکها و فضای سبز اهواز در جهت تنوع بخشی به فرم، رنگ و لنداسکیپ (منظر شهری) فضای سبز شهری می باشد.

امیری فرد در پایان با بیان اینکه اکنون نیز می توان تنوع پوشش رنگی فضای سبز شهری را در آیلندها و پارکها مشاهده کرد، یادآور شد: داشتن فضای سبزی زیبا و آراسته حق همه شهروندان است، لیکن آنها باید در حفظ و نگهداری از آن کوشا باشند و در این زمینه با ارائه نقطه نظرات خود ما را در خدمات رسانی بهتر یاری رسانند.

نویسنده خبر: معصومی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها