اخبار
 انتشار: 01 اردیبهشت 1397
   مشاهده: 458

  بازدید اعضای شورای شهر از روند کاشت درخت مورینگا اولیفرا در کمربند سبز

صبح روز گذشته رئیس شورای شهر اهواز به همراه برخی از اعضای شورای شهر، مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز، شهردار منطقه 5 شهرداری اهواز، معاون بهره برداری و فضای سبز سازمان پارکها و کارشناسان خدمات شهری از پروژه های کمربند سبز اهواز بازدید کردند.

  اعضای شورای شهر از روند کاشت درخت مورینگا اولیفرا در کمربند سبز بازدید کردند.

 حمید امیری فرد مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز گفت: در این بازدید که صبح روز گذشته صورت گرفت محمد جعفر فلسفی رئیس شورای اسلامی شهر اهواز، عبدالارحیم کعب عمیر، سید محسن موسوی نژاد، حاجتی، سید ناصر موسوی، حجت الاسلام موسی پور به همراه شهردار منطقه 5 از روند کاشت نهال مورینگا و نگهداری از پروژه کمربند سبز اهواز بازدید کردند.

وی ضمن خیر مقدم به اعضای شورای شهر اهواز افزود: مساحت کمربند سبز اهواز حدود هفت هزار هکتار می باشد که سهم شهرداری اهواز 800 هکتار از این اراضی بوده و تا کنون بیش از هزار هکتار از اراضی کمربند سبز توسط شهرداری اهواز به زیر کشت رفته که این میزان بیش از تعهد فی ما بین صورت گرفته است.

وی با اشاره به گونه های مختلف کشت شده در کمربند سبز اهواز اضافه کرد: علاوه بر گونه های بومی کاشت شده در کمربند سبز، یک گونه جدید و آداپته شده به اسم مورینگا اولیفرا از درختان گرمسیری در اطراف رودخانه نیل که به شجره الرواق یا درخت زلال مشهور می باشد و از آن جهت کاهش کدورت آب استفاده می شود، در کمربند سبز کاشته شده است.

حمید امیری فرد با بیان اینکه این درخت به آب و هوایی خشک مقاوم می باشد اظهار کرد: طبیعت ذاتی این گیاه گرم و خشک بوده و به عنوان یکی از درختان مغذی و مفید در کره زمین شناخته می شود و متخصصان و طبیبان هندی حدود چهار هزار سال است که از آن برای طبابت و درمان 300 نوع بیماری استفاده می کنند و به همین خاطر در کشور هندوستان به درخت معجزه معروف است.

مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز ضمن بیان اینکه مطالعاتی زیادی در هندوستان بر روی این گیاه صورت گرفته است، عنوان کرد: تمام بخش های گیاه مورینگا اولیفرا قابل استفاده می باشد زیرا برگ های گرد و کوچک آن دارای املاح معدنی، ویتامین آ، کلسیم، پتاسیم، منیزیم و بتاکاروتن می باشد.

امیری فرد در پایان خاطرنشان کرد: از این گیاه تاکنون هفت هزار اصله در کمربند سبز کاشت شده است و تا پایان فصل کشت قرار است 35 هزار اصله دیگر در مناطق مختلف کلانشهر اهواز، از قبیل پارک 12 هکتاری کیانشهر، پارک شهروند، ساحل شرقی رودخانه کارون، پارک لاله و نقاط مختلف دیگر کاشته شود.

نویسنده خبر: معصومی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها