اخبار
 انتشار: 10 اردیبهشت 1397
   مشاهده: 219

  مدیرعامل سازمان پارکها تاکید کرد: توسعه پارکها در سال 97 یک امر ضروری است

حمید امیری فرد مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز اعلام کرد: توسعه پارکها و فضای سبز شهری در سال 97 نیز با قدرت بیشتری ادامه خواهد داشت.

   مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز گفت: متاسفانه مدتی است در فضای مجازی گفته می شود که امسال بعلت کمبود آب و کم آبی توسعه فضای سبز نخواهیم داشت، ولی بدین شکل نیست و توسعه پارکها و فضای سبز یک امر ضروری است و به قوت خود باقیست.

وی با اشاره به اینکه تمام طراحی پارکها در سال جدید منوط به طراحی آب خام و زیرساخت های موجود صورت می گیرد، توضیح داد: اول باید طراحی آبرسانی پروژه و تأمین آب آنها از طریق بهینه سازی مصرف آب تعیین شود که به چه شکل می باشد، آیا از آب های پسماند و زهکشی خواهد بود و یا از تصفیه فاضلاب و آب خام و بعد از آن اقدام به توسعه فضای سبز خواهیم کرد.

امیری فرد با بیان اینکه در سال 97 احداث پارکها بدون استفاده از آب شرب صورت می گیرد، عنوان کرد: استفاده از گونه های گیاهی مقاوم به شرایط اقلیمی سخت و با حداقل نیاز آبی و کم مصرف بجای گیاهان با نیاز آبی بالا و پر مصرف از اولویت های این سازمان در راستای توسعه فضای سبز می باشد.

 مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز اضافه کرد: احداث فضای سبز ساحل حدفاصل پل معلق تا پارک جزيره، تكميل و بهسازی خط انتقال آب خام ايستگاه دغاغله، احداث شبكه آب خام)کيانشهر(، احداث فضای سبز ساحل حدفاصل پل معلق تا نادری واقع در منطقه دو شهرداری، احداث پارک فدک واقع در منطقه سه شهرداری، احداث پارک کودک)الوند( واقع در منطقه هشت شهرداری، از جمله پروژه های توسعه این سازمان می باشند.

همچنین بهسازی پارک شهروند، پارک 18 هکتاری مهدیس، پارک ربیع، پارک مالیات، بازپیرایی سواحل شرقی و غربی رودخانه کارون و پارک ولایت، هرس فرم و آرایش پرچین ها از برنامه های سال جاری این سازمان می باشند.

نویسنده خبر: معصومی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها