اخبار
 انتشار: 21 مرداد 1397
   مشاهده: 524

  مدیر عامل سازمان پارکها: سرزندگی فضای سبز اهواز با گرمای بیش از 50 درجه

عکس

   حمید امیری فرد مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز گفت: گرمای شدید هوا در این فصل از سال باعث شد تا آبیاری فضای سبز به صورت شبانه صورت گیرد و این ایده از خشک شدن فضای سبز در فصل تابستان جلوگیری کرده است.

وی اعلام کرد: یکی از دغدغه های این سازمان با توجه به گرمای شدید هوا و کمبود منابع آب، نگهداری از فضای سبز و جلوگیری از خشک شدن آن در فصل تابستان بود که خوشبختانه با ایده آبیاری شبانه این مهم محقق شد.

امیری فرد ضمن تشکر از همکاری مناطق هشتگانه و معاونت خدمات شهری در این رابطه عنوان کرد: متاسفانه امسال گرمای هوا نسبت به سالهای گذشته بیش از حد متعارف هر سال بوده است و این موضوع باعث شد تا فضای سبز اهواز به سمت نابودی برود، ولی با تدبیر شهردار اهواز، کارشناسان و مدیران این سازمان و همکاری شرکت آبفا، مدیران مناطق هشتگانه و مسئولین فضای سبز مناطق، موضوع آبیاری شبانه با وسواس بیشتری دنبال شد و خوشبختانه اکنون شاهد فضای سبز پویا و سرزنده در سطح شهر هستیم.

وی تصریح کرد: در اکثر مناطق آبیاری از ساعت ۱۹ با غروب آفتاب شروع و تا ساعت چهاربامداد ادامه دارد و این امر با نظارت دقیق از سوی ناظر این سازمان، معاونت بهره برداری و مسئولین فضای سبز مناطق صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه گیاهان مانند انسان ها به آب نیاز دارند، افزود: کمبود آب در بدن انسان باعث ایجاد اختلالاتی در سطح بدن می‌شود و به مغز انسان آسیب وارد میکند و همین موضوع نیز برای گیاهان صادق است اگر به گیاهان در گرمای شدید تابستان آب کافی نرسد متاسفانه از بین می‌روند و ما را با مشکلات عدیده ای روبرو می کنند.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اهواز یادآور شد: در بسیاری از مناطق اهواز آبیاری به صورت مکانیزه، بدون دخالت نیروی انسانی و به شکل آبیاری قطره ای، مه پاش و فواره ای صورت می گیرد که این موضوع نیز مورد تقدیر مسئولین آبفا و شهردار اهواز قرار گرفته است.

گفتنی است مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز خاطرنشان کرد: این سازمان در نظر دارد از استحصال آب خام تصفیه شده فاضلاب و پسآب های شرکت توسعه و نیشکر و صنایع جانبی و همچنین دیگر صنایع سنگین، جهت آبیاری فضای سبز استفاده بهینه نماید.

نویسنده خبر: معصومی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها