اخبار
 انتشار: 25 شهریور 1397
   مشاهده: 121

  ارائه طرح جامع گردشگری کلانشهر اهواز از سوی سازمان پارکها

درخواست انجام مطالعات طرح جامع گردشگری کلانشهر اهواز با محوریت حاشیه رودخانه کارون جهت تصویب در کارگروه معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اهواز، به این معاونت ارائه شد.

   حمید امیری فرد مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز گفت: کلانشهر اهواز به دلیل جاذبه‌های بسیار از قبیل تاریخی، مذهبی، فرهنگی و طبیعی به ویژه حاشیه ساحلی رودخانه کارون، بستر مناسبی را برای جذب گردشگر داخلی و خارجی دارد.

وی عدم مطالعه در این زمین را ضعف گردشگری اهواز توصیف کرد و افزود: علی‌رغم آنکه در طی چند دهه اخیر بسیاری از قابلیت ها و پتانسیل های موجود در بخش گردشگری شناسایی و زمینه بهره برداری از آن فراهم شده است، اما همچنان توانمندی ها، فرصتها و ظرفیت‌های بالقوه بسیاری وجود دارد که نیازمند کارشناسی و معرفی می باشند.

وی با اشاره به اینکه خوزستان خاستگاه تمدن های بزرگ و دروازه ورود تشیع است، توضیح داد: فرصت های گردشگری اعم از تاریخی، مذهبی، فرهنگی، ورزشی و طبیعی در این خطه وجود دارد، که می‌شود با یک طرح مطالعاتی دقیق و سنجیده این فضا را برای جذب توریست مهیا کرد.

حمید امیری فرد در پایان با بیان اینکه طرح جامع گردشگری اهواز با محوریت حاشیه سازی رودخانه کارون، تهیه بسته ی راهبردی و آلبوم های سرمایه گذاری جهت تصویب به معاونت برنامه ریزی شهرداری اهواز ارسال شده است، خاطرنشان کرد: سازمان پارکها تلاش دارد تا بتواند راهکارها، راهبردها، بستر مناسب و زمینه شکوفایی استعدادها را در این بخش فراهم سازد.

نویسنده خبر: معصومی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها