اخبار
 انتشار: 30 شهریور 1397
   مشاهده: 361

  استفاده از میله های جاذب رطوبت در فضای سبز اهواز

   به گزارش اداره ارتباطات سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز؛ طرح استفاده از میله های جاذب رطوبت در فضای سبز اهواز به معاونت خدمات شهری ارسال شد.

  مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز گفت: با توجه به بحث خشکسالی در یک دهه اخیر و برداشت‌های بی‌رویه از منابع آب، کاهش نزولات جوی و بارش های آسمانی، عدم توجه به محدودیت منابع آب و برنامه ریزی آن، کلان شهر اهواز را با بحران کم آبی روبرو کرده است.

امیری فرد با اشاره به تحقیقات صورت گرفته در خصوص طرح میله های جاذب رطوبت در فضای سبز شهری افزود: در بدو تشکیل اداره تحقیقات، آموزش و ترویج سازمان پارک ها موضوع کم‌آبی به صورت ویژه در این اداره مورد بررسی و تحقیق قرار گرفت و ایده میله های جاذب رطوبت در فضای سبز شهری به عنوان یکی از نمونه طرح های مقابله با مصرف بی رویه آب مطرح شد.

وی استفاده از شیوه‌های نوین را از اهداف سازمان پارکها توصیف کرد و توضیح داد: این سازمان تلاش دارد با استفاده از فناوری های جدید و پیشرفته در جهت حل بحران کم آبی و خطر خشکسالی، طرح میله های جاذب رطوبت را در صورت تصویب و موافقت بصورت یک ساله و پایلوت در محوطه سازمان پارکها اجرا نماید و در صورت موفقیت در سطح کلانشهر اهواز تعمیم دهد.

این مقام مسئول عنوان کرد: جهت تصویب این طرح باید جلساتی را با حضور اعضای شورای شهر، مدیران مناطق هشتگانه و مشاور پروژه در محل معاونت خدمات شهری شهرداری اهواز برگزار کنیم.

گفتنی است میله های جاذبه رطوبت حداقل ۶۰ درصد از منابع آب مصرفی را کاهش داده و باعث بالا بردن راندمان آبیاری می شود.

نویسنده خبر: معصومی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها