اخبار
 انتشار: 03 مهر 1397
   مشاهده: 158

  شروع به کاشت و گلکاری پاییزه همزمان با هفته اول مهر ماه

به گزارش اداره ارتباطات سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز روز شنبه گذشته جلسه با حضور معاونت خدمات شهری، مدیر عامل سازمان پارکها، مسئولین فضای سبز مناطق و ناظرین فضای سبز در سالن جلسات سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز برگزار شد.

   رئیس اداره ارتباطات سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز گفت: در این جلسه مقرر شد مناطق هشتگانه طرح بازپیرایی فضای سبز خود را با اشاره به احجام و مقدار کار در قالب پاورپوینت به این سازمان ارسال و همچنین حجم و متراژ پارک های احیا شده توسط مناطق را به سازمان پارکها اعلام کنند.

وی با اشاره به اینکه هر منطقه باید حداقل ۵۰ آیلند را گلکاری و ترمیم نماید، افزود: مناطق باید گزارش تصویری قبل از عملیات و بعد از عملیات ترمیم ۵۰ آیلندی که به معابر اصلی ختم می‌شوند را حداکثر تا دو ماه دیگر به سازمان پارکها و فضای سبز ارسال کنند.

این مقام مسئول با بیان اینکه مناطق هشتگانه از ابتدای مهرماه باید کاشت درخت، درختچه های گلدار و گلهای فصلی پاییزه را شروع نماید، اظهار کرد: در طرح بازپیرایی فضای سبز، سطح چمن در آیلندها و رفیوژ ها باید حدود ۴ سانتی متر پایین تر از جداول کشت شود.

رئیس اداره ارتباطات سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز از ارسال اطلاعات تانکرها توسط مناطق بصورت مکتوب به سازمان خبر داد و تصریح کرد: شناسنامه های نگهداری فضای سبز و جدول درخواست نهال مورد نیاز جهت سه ماهه پاییز توسط مناطق تکمیل و بصورت مکتوب به سازمان پارکها ارسال شود.

ایشان در پایان خاطرنشان کرد: موضوع نگهداری از ایستگاه های پمپاژ توسط پیمانکار فضای سبز و از سوی این سازمان در قراردادهای جدید الحاق خواهد شد و تقویم باغبانی و نگهداری از فضای سبز بصورت ماهیانه جهت اطلاع از روند انجام کار به معاونت خدمات شهری شهرداری اهواز ارسال می شود.

گفتنی است برنامه هرس درختچه های گلدار از قبیل گل کاغذی و لگنوم جهت اجرا به مناطق هشتگانه بزودی ارائه می شود.

نویسنده خبر: معصومی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها