اخبار
 انتشار: 18 مهر 1397
   مشاهده: 209

  اهم اقدامات یکساله سازمان پارکها

حمید امیری فرد مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز؛ اقدامات موثری که در حوزه فضای سبز شهری در یک سال گذشته صورت گرفته است را تشریح کرد.

   امیری فرد با اشاره به بازگشایی شهربازی های سطح شهر اهواز در ابتدای این دوره  گفت: شهربازی پادادشهر که یکی از بزرگترین شهربازی های کشور است به علت نواقص در سیستم برق به مدت چهار ماه تعطیل بود که با پیگیری های مکرر شهردار اهواز موضوع بررسی و پارک شهربازی مجدداً بازگشایی شد. لازم به توضیح است شهربازی پارک لاله و پارک شهید چمران که در سواحل شرق و غرب اهواز هستند نیز با همین مشکل روبرو بودند که بعد از بهسازی و نوسازی وسایل، خوشبختانه راه اندازی شدند.

وی از راه‌اندازی خزانه بذر و گل در مناطق هشتگانه خبر داد و افزود: بعد از برگزاری و تشکیل کمیته های مختلف در سازمان با حضور معاونت خدمات شهری شهرداری و مسئولین فضای سبز مناطق و رایزنی با مدیران مناطق هشتگانه، تاسیس یک خزانه بذر و گل به مناطق هشتگانه ابلاغ شد و اکنون با شروع فصل کشت این خزانه ها نسبت به تولید و تکثیر انواع گلهای فصلی اقدام خواهند کرد و بدینوسیله قسمت اعظم گلهای فصلی در شهرداری اهواز تولید و مقدار زیادی از هزینه ها کاهش پیدا خواهد کرد.

این مقام مسئول با اشاره به باغ‌های بوتانیک در مناطق هشتگانه اظهار کرد: با توجه به نیاز فرهنگ‌سازی در زمینه حفظ و نگهداری از فضای سبز، اقدام به راه اندازی باغ‌های بوتانیک یا همان باغ گیاه شناسی در مناطق مختلف کردیم که خوشبختانه این موضوع در 5 منطقه انجام و در مابقی مناطق نیز در حال پیگیری است.

حمید امیری فرد راه اندازی و واگذاری نهالستان بزرگ شهروند را اقدام دیگر این سازمان در سال گذشته توصیف و تصریح کرد: راه‌اندازی، بهسازی و واگذاری نهالستان شهروند واقع در منطقه ۳ با تولید سالیانه ۳۵۰ هزار اصله نهال در سال به بخش خصوصی یکی دیگر از اقدامات این سازمان در سال گذشته بود. شایان ذکر است نهالستان 18 هکتاری مهدیس واقع در منطقه هشت نیز از طریق مزایده عمومی به بخش خصوصی واگذار شده است که با عملیاتی شدن این نهالستان گیاهان پوششی مناطق هشتگانه تامین خواهد شد.

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز با بیان اینکه در هشت ماه فصل کاشت بیش از ۲۴۰ هزار اصله نهال در اهواز کاشته شده است، یادآور شد: از آبان ماه سال گذشته تا اردیبهشت ماه سال جاری بیش از ۲۴۰ هزار اصله نهال در اهواز کاشته شده، که تعداد ۹۵ هزار اصله از آن متعلق به کمربند سبز می‌باشد.

امیری فرد اجرای طرح همیار سبز را یک ضرورت دانست و عنوان کرد: هدف از اجرای این طرح ابتدا آشنایی مردم با فضای سبز و حفظ و نگهداری از آن بوده و در گام های بعدی نسبت به برگزاری دوره های آموزشی، رسیدگی به باغچه های منازل، استفاده از دانش اعضای متخصص، اهدای نهال رایگان به اعضای این طرح و موارد دیگر است. طراحی سایت همیار سبز بزودی به پایان می رسد و علاقمندان می توانند بزودی برای ثبت نام الکترونیک به وبسایت شهرداری اهواز مراجعه کنند.

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: اقداماتی از قبیل راه اندازی پارک جزیره، برگزاری نمایشگاه گل و گیاه، احداث ۲۷ باغچه صخره ای در مناطق هشتگانه، راه اندازی نهالستان محوطه سازمان، بازگشایی مجموعه بازی ساحل شرقی پشت پارک لاله، احیا و پیگیری طرح همیار سبز، تشکیل کمیته و کارگروه ها با حضور سمن ها، راه‌اندازی پارکهای تولد در مناطق هشتگانه، برگزاری جلسات با انجمن های محیط زیستی و برگزاری کلاس های آموزشی ویژه کارشناسان و مسئولین فضای سبز با همت کارکنان این سازمان و حسب دستور شهردار محترم اهواز صورت گرفته است.

نویسنده خبر: معصومی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها