اخبار
 انتشار: 25 مهر 1397
   مشاهده: 267

  بازدیدمدیر کل ملی مبارزه با گرد و غبار کشور از کمربند سبز

    طهماسبی مدیر کل ملی مبارزه با گرد و غبار کشور، مدیران محیط زیست و جمعی از مدیران و کارشناسان شهرداری اهواز، از پروژه کمربند سبز اهواز بازدید کردند.

در این بازدید مدیر کل ملی مبارزه با گرد و غبار کشور ضمن تقدیر و تشکر از کتانباف شهردار اهواز به دلیل احیای کمربند سبز و کاشت و نگهداری از آن گفت: کارهای خوبی در کمربند سبز اهواز صورت گرفته است که به استناد همین کارهای خوب بودجه ای به این پروژه اختصاص دادیم تا به حیات خود ادامه دهد.

وی با اشاره به اینکه کمربند سبز باعث تلطیف هوا می شود، افزود: با توجه به وزش بادهای محلی و بادهایی که از خارج مرزها وارد کشور می شود و همچنین آلودگی های زیست محیطی ناشی از کارخانه ها و فلرهای نفتی، لزوم کمربند سبز بیش از پیش احساس می شود.

وی با بیان اینکه وقتی شهردار اهواز طرح پروژه کمربند سبز را به تهران آورد ، مورد استقبال قرار گرفت، اظهار کرد: با اجرای این طرح، بسیاری از مشکلات در کمربندی جنوب غرب اهواز، مدیریت کردن حاشیه نشینی در کلانشهر اهواز و همچنین محلاتی که از سرانه فضای سبز کمی برخوردار هستند رفع خواهد شد.

این مقام مسئول از طرح تحقیقاتی و پژوهشی و شروع کشت محدوده هزار و 600 هکتاری از کمربند سبز در شمال غرب و شرق اهواز خبر داد و گفت: جهت تسریع در انجام پروژه،باید تحقیقاتی صورت بگیرد و مکان یابی و کاشت نوع گونه‌ها بر اساس وضعیت عرصه و نوع خاک و دسترسی به منابع آب انجام شود. خیلی تلاش کردیم با اجرای پروژه کمربند سبز از محل اعتبارات مقابله با گردوغبار کاری ماندگار برای شهر اهوازباقی بماند.

 دکتر طهماسبی ادامه داد: علاوه بر توافقاتی که با شریعتی استاندار خوزستان در خصوص گرد و غبارهای جنوب شرق اهواز صورت گرفت، مقرر شد احداث این پروژه در شرق اهواز از محل اعتبارات شرکت صنایع فولاد در قالب کمربند سبز صورت پذیرد و این پروژه توسعه پیدا کند.

وی با اذعان به اینکه ۱۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات گرد و غبار برای ایجاد کمربند تشخیص داده شده است، بیان کرد: امیدواریم این پروژه با کیفیت بالا و مناسب و با پشتکار کتانباف و با همت همکارانشان، این طرح با موفقیت به انجام برسد و ما نیز قول می‌دهیم این نهضت ادامه پیدا کند و یک شهر با فضای سبز مناسب داشته باشیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود با اختصاص این بودجه،  از ورود گرد و غبار به کلانشهر اهواز به عنوان یکی از شهرهای بزرگ که به شدت در معرض آلودگی های ناشی از گرد و غبار قرار دارد، جلوگیری شود البته  این مشکل به صورت کامل حل نمی شود. زیرا برطرف کردن کانون های گرد و غبار هم در داخل و  هم خارج از کشور، مستلزم همکاری همه جانبه دیگر کشورها ست.

نویسنده خبر: معصومی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها