اخبار
 انتشار: 30 آبان 1397
   مشاهده: 194

  هرس و خشک برداری شاخه های درختان سطح منطقه دو

   مدیر منطقه دو شهرداری اهواز از هرس و خشک برداری شاخه های درختان در شرایط ویژه و با دستورالعمل‌های خاصی که برای هر نوع درخت وجود دارد، خبر داد .

به گزارش اداره ارتباطات منطقه دو شهرداری اهواز، دغاغله، هرس درختان میادین و معابر سطح منطقه را هم‌ زمان با فصل پاییز یکی از اولویت‌های واحد فضای سبز منطقه دو دانست و بیان کرد: با فصل پاییز هرس و خشک برداری شاخه های درختان معابر سطح منطقه در دستور کار قرار گرفته است.

وی، مهم‌ترین علت هرس درختان را تداخل با شبکه برق شهری عنوان کرد و اظهار کرد: هرس طولی درختان را از زیر شبکه برق و عرضی را با توجه به ‌احتمال سقوط شاخه‌های سنگین درختان هنگام وزش شدید باد اعلام کرد و ادامه داد: با توجه به رشد سالانه 8 متری درخت اکالیپتوس و کنوکارپوس مشکل تداخل با شبکه برقی و همچنین رشد زیاد عرضی آن و احتمال سقوط به خیابان و صدمه دیدن عابران پیاده و خودروها باید این هرس به‌ صورت منظم در سطح منطقه انجام شود.

وی افزود: در حال حاضر عملیات هرس و خشک برداری شاخه های درختان در پارک هجرت، شفق، فدک، کیانشهر، زردشت، کوثر 2و1، خیابان سروش، اسفند، سپاه، پهلوان، الهام و جنب رستوران گلهای داودی و... صورت گرفته و در مکانهای دیگر منطقه در صورتیکه نیاز داشته باشد، انجام خواهد شد.

دغاغله با تأکید بر حفظ ظاهر و سلامت درختان افزود: با توجه به نوع درختانی که در شهر اهواز وجود دارد، هرس طولی و عرضی درختان را در پاییز و با توجه به نوع خطرات احتمالی برای درختان انجام می‌دهیم و در هر دو مورد سلامت درخت در نظر گرفته می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: هرس و خشک برداری شاخه های درختان با توجه به تصمیماتی که در جلسات تخصصی با حضور کارشناسان اتخاذ می‌شود انجام می‌شود و بعضی از درختان نیازی به هرس کلی نداشته و تنها تک شاخه‌ای هرس می‌شوند .

مدیر منطقه دو از مردم درخواست کرد با مشاهده هرگونه تخلف در هرس، قطع و کف‌بری درختان توسط افرادی غیر از مسئولان و نیروهای شهرداری با سامانه 137 تماس گرفته شود، بیان کرد: با اطلاع رسانی به‌ موقع و اعزام مسئولان فضای سبز منطقه در محل با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

 

نویسنده خبر: رضا قاسم پور اهوازی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها