اخبار
 انتشار: 10 آذر 1397
   مشاهده: 310

  تشکیل جلسه مدیریت بحران در منطقه دو

   جلسه مدیریت بحران در خصوص اقدامات صورت گرفته و برنامه های پیش رو پیرامون مهار و جمع آوری آبهای سطحی سطح اهواز و کیانشهر در منطقه دو  تشکیل شد.

به گزارش اداره ارتباطات شهرداری منطقه دو اهواز باتوجه به بارندگی های اخیر و مشکلات فراوان در جهت مهار و جمع آوری آبهای سطحی در منطقه دو جلسه ای در ساعت 20 پنجشنبه 8 آذر ماه با حضور دکتر حاجی زاده مدیر کل مدیریت بحران استان، کتانباف شهردار اهواز، کریمی مدیر عامل اداره آبفا اهواز و مدیران مناطق هشتگانه شهرداری اهواز در سالن جلسات منطقه دو برگزار شد.

حاجی زاده ضمن قدردانی از زحمات شبانه روزی مدیران مناطق هشتگانه در تلاش جهت کاهش خسارات وارده بر شهروندان در این روزها و اقدامات انجام گرفته در راستای رفع مشکلات بسیاری از کانال ها و فاضلابها که در دفع سریع آبهای سطحی تاثیر بسزایی داشتند، گفت: تنها راه برون رفت از آبهای سطحی ایجاد کانالهایی مخصوص هدایت روانابها در نقاط بحرانی است.

وی افزود: شهرداری منطقه دو در این مدت و از زمان شروع بارش های شدید باران به صورت جهادی کار کرده و با احداث مسیرهای خروجی رواناب و لوله گذاری در نقاط حساس و بحرانی، باعث رفع سریعتر مشکلات شده است.

کتانباف شهردار اهواز نیز در این جلسه بیان کرد:  اگر در شرایط بحرانی همه ادارات اتحاد نداشته و به پای کار نیایند، مقابله با حوادثی نظیر آبهای سطحی که در حال حاضر بحرانی محسوب می شود تنها فقط از عهده یک نهاد نظیر شهرداری برنخواهد آمد.

دغاغله مدیر منطقه دو در ادامه افزود: پس از بارشهای اخیر فعالیتهای نیروهای منطقه دو شروع و طی زمانی کوتاه و با تلاش جدی منطقه را پاکسازی کردند .

وی با اشاره به اجرای عملیات هدایت آبهای سطحی کیانشهر، گفت: پایین بودن سطح زمین نسبت به خیابانهای اصلی اطرف و همچنین مشکلات فاضلاب دلیل جمع شدن آبهای سطحی در این نقطه می باشد که در حال حاضر نیرو های خدمات شهری اعم از معاون ، مسئولین نواحی نیروهای فعال خدمات و فضای سبز منطقه دو طی روزهای اخیر تا کنون با احداث کانالها و لوله گذاری  نصب 6 پمپ sp ، توانسته با تلاش شبانه روزی آبهای سطحی را به خارج از محدوده منازل مسکونی هدایت نمایند و انشالله بزودی شاهد پاکسازی این کیانشهر از آبهای سطحی خواهیم بود.

در ادامه این جلسه مدیران مناطق هشتگانه به ارائه نظر در خصوص مسائل و مشکلات نظیر نبود تجهیزات کافی و پمپ های ورودی و خروجی فاضلابها، گرفتگی و ریزش مسیر فاضلاب شهری، تخلیه نخاله و انسداد در مسیر و لایروبی لوله فاضلابها، عدم وجود کانالهای خروج آبهای سطحی، راهکارهایی نظیر فرهنگسازی جهت دفع اصولی فاضلاب شهری، نصب پمپ های مخصوص دفع آبهای سطحی در نقاط مهم و بحرانی، استعلام و نظارت بر اجرای پروژه های شهری پرداختند.

 

 

نویسنده خبر: رضا قاسم پور اهوازی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها