اخبار
 انتشار: 24 آذر 1397
   مشاهده: 229

  تقدیر مدیرکل محیط زیست خوزستان از سازمان پارکها

    مدیرکل محیط زیست خوزستان در مراسم هفته پژوهش و افتتاح سایت تحقیقات و آموزش سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز از اقدامات این سازمان تجلیل کرد.

به گزارش سایت شهرداری اهواز، مراسم هفته پژوهش و افتتاح سایت تحقیقات و آموزش سازمان پارکها و فضای سبز با حضور کتانباف شهردار اهواز، سنواتی رئیس شورای اسلامی شهر اهواز، سید ناصر موسوی نژاد عضو شورای اسلامی شهر اهواز، لاهیجان زاده مدیرکل محیط زیست استان خوزستان و امیری فرد مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز و تنی چند از نمایندگان تشکل های مردم نهاد محیط زیست در محل سایت جدیدالتاسیس تحقیقات و آموزش سازمان پارکها برگزار شد.

در این مراسم مدیرکل محیط زیست استان خوزستان گفت: خیلی خوشحالم که امروز در جمع متولیان فضای سبز اهواز هستم. کسانی که با فکر و اندیشه سبز خود نقش برجسته ای را در ایجاد، حفظ و نگهداری درخت و فضای سبز شهر اهواز ایفا می کنند.

احمدرضا لاهیجان زاده بیان کرد: خوشبختانه در دوره اخیر مدیریت شهری و با پیگیرهای کتانباف شهردار اهواز و حضور موثر مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز، ارتباطات و جلسات مکرری داشته ایم و عملکرد این سازمان نشان می دهد که تلاش زیادی برای استفاده از همه پتانسیل ها  بویژه سازمان های مردم نهاد انجام شده که جای تقدیر و تشکر دارد.

این مقام مسئول ادامه داد: با پیگیری های مشترک با شهردار اهواز و موافقت استاندار خوزستان توانستیم از محل اعتبار ملی مبارزه با ریزگردها مبالغی را برای کمربند سبز و نیز حوزه پسماند دریافت کنیم و امروز نیز نامه مشترکی را برای تخصیص اعتبارات مصوب به سازمان برنامه و بودجه استان نوشتیم که به امید خدا بزودی محقق می شود.

مدیرکل محیط زیست استان خوزستان اذعان کرد: در خوزستان و اهواز پتانسیل های متعددی برای گسترش فضای سبز و درختکاری وجود دارد. مثلا صنایع قبلا فقط به کاشت 20-25درصد فضای سبز اکتفا می کردند که مشاهده شد این میزان جوابگوی آلایندگی ایجاد شده توسط آن صنعت نیست. بنابراین از سال گذشته صنایع جدید را موظف کردیم علاوه بر ایجاد فضای سبز مصوب، گلخانه هایی با ظرفیت تولید حداقل 300هزار نهال با هزینه خودشان ایجاد کنند و صنایع موظف هستند نهال های تولیدی را به صورت رایگان در اختیار تشکل های مردم نهاد و سمن های درختکاری قرار دهند.

لاهیجان زاده گفت: خاطرم هست زمانی که سنواتی فرماندار شادگان بودند، ما هیچ نگرانی و دغدغه ای از بابت آسیب های احتمالی به تالاب شادگان نداشتیم و وی در چهارچوب قانون جلوی تخریب تالاب شادگان را می گرفت. در مقطعی که قصد اجرای پروژه آبرسانی به تالاب شادگان را داشتیم، سنواتی با پیگیری و تدبیر خود مشکل معارضین محلی را حل کرد و پروژه انجام شد. پروژه ای که بزودی با افتتاح آن سالیانه حدود 150 میلیون مترمکعب از آب کارون وارد تالاب شادگان می شود. این نشان دهنده ی آن است که علیرغم مشکلات ساختاری یک فرد تا چه حد می تواند در یک پروژه مهم تاثیرگذار باشد.

گفتنی است در پایان این مراسم لوح تقدیری از سوی شهردار اهواز به لاهیجان زاده مدیرکل محیط زیست خوزستان به دلیل حمایت و همکاری با شهرداری اهواز در موضوع فضای سبز و درختکاری اهدا شد.

 

نویسنده خبر:
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها