اخبار
 انتشار: 08 دی 1397
   مشاهده: 106

  اجرای عملیات چمن زنی و حاشیه زنی در منطقه دو اهواز

   عملیات چمن زنی و حاشیه زنی در منطقه دو شهرداری اهواز اجرا شد.

به گزارش اداره ارتباطات شهـــرداری منطقـــه دو اهواز، دغاغله اظهار کرد: با هدف زیباسازی فضای سبز پارک های محله های هسته مرکزی شهر عملیات چمن زنی و حاشیه زنی توسط کارگران زحمتکش واحد فضای سبز معاونت خدمات شهری منطقه دو اجرایی شد.

وی همچنین در خصوص دیگر فعالیت های انجام شده در فضای سبز منطقه افزود: در راستاي ايجاد چشم اندازي زيبا از معابر و گذرگاههاي هسته مركزي شهر عــــملیات فـــرم دهــی درختـــان در پارک ها و بلوار ها ی این منطقه  اجــرا  شد.

مدیر منطقه دو افزود: به طور کلی پیراستن(هرس کردن) عبارتست از قطع کامل یا جزئی شاخه، ریشه، پوست، برگ و یا گل به منظور تحت تاثیر قرار دادن و هدایت نحوه رشد و باروری گیاه .

مدیر منطقه با اشاره به زمان اجرای هرس گفت: این عملیات دو موقع از سال انجام میشود: یکی پیرایشی که در زمان رکود و خواب زمستانه انجام می شود که هرس سیاه یا زمستانه نامیده می شود و دیگری پیرایشی که در دوره فعالیت گیاه یعنی هنگامی که گیاه دارای برگ و احیانا گل و میوه است، انجام می گیرد هرس سبز یا تابستانه نامیده می شود.

وی در خاتمه اشاره کرد: در حقیقت فضای سبز ریه های تنفس شهرها به شمار می آیند و با توجه به استقرار هسته مركزي شهر و تردد زياد خودرو ها و شهروندان در اين منطقه نياز به گسترش و افزايش سرانه فضاي سبز و زیباسازی معابر و گذرگاهها بيشتر از مناطق ديگر حس مي شود كه در همين راستا اين شهرداري علاوه بر توسعه فضاي سبز و ايجاد امكانات جديد اهميت حفظ و نگهداري از امكانات موجود بويژه در بحث هاي فضاي سبز تاكيد فراواني داشته و در اين زمينه فعاليتهاي زيادي همچون كود پاشي، وجين كاري، هرس فرم، زهكشي و... با هدف حفظ و نگهداري فضاي سبز انجام داده است.

 

نویسنده خبر: رضا قاسم پور اهوازی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها