اخبار
 انتشار: 12 دی 1397
   مشاهده: 118

  کاشت بیش از 3 هزارو سیصد نشاء پیچک رونده در منطقه دو اهواز


  دغاغله از عملیات کاشت بیش از 3 هزار نشاء پیچک رونده در پارک جزیره و بلوار ساحلی منطقه دو شهرداری اهواز خبر داد.
به گزارش اداره ارتباطات شهرداری منطقه دو اهواز مدیر منطقه دو با اشاره به نقش کلیدی فضای سبز در زندگی امروزی شهرها ابراز کرد: این منطقه در نظر دارد بمنظور ایجاد فضاهای طبیعی با کاشت گل ها و درختان در سطح منطقه از میزان استرس زندگی شهری بکاهد.

وی اضافه کرد: زندگی امروزه در شهرها و علی الخصوص کلانشهر ها، مدیریت شهری را ملزم کرده تا در راستای کاهش میزان آسیب های روحی و جسمی در شیوه زندگی امروزی، دست به اقدامات زیربنایی در حوزه فرهنگی و محیط زندگی شهری کرده تا هرچه بیشتر شهروندان را  از زندگی مکانیکی و ماشینی بوجود آمده دور کند.


دغاغله عنوان کرد: باتوجه به مناسب بودن فصل کاشت انواع گل و درختچه، روز گذشته نیز نیروهای فضای سبز منطقه دو شهرداری اهواز بمنظور توسعه فضای سبز این حوزه اقدام به کاشت بیش از 3هزار 300 نشاء پیچک رونده در پارک جزیره و بلوار ساحلی منطقه دو کردند و این روند کاشت در سطح منطقه ادامه خواهد داشت.


این مقام مسئول در پایان افزود: ارائه خدمات در حوزه فضای سبز باید همگام و همراه با علم و دانش روز باشد چرا که آب و هوا ، اقلیم ها و محیط زیست بشر همراه با تغییر در سبک زندگی انسان ها دچار تغییر شده و این امر سبک برخورد با این معضل را پیچیده تر کرده و  لزوم افزایش سطح آگاهی و دانش ما در این حوزه را ضروری تر   می سازد.

 

 

نویسنده خبر: رضا قاسم پور اهوازی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها