اخبار
 انتشار: 16 دی 1397
   مشاهده: 106

  انجام عملیات هرس شاخه خشک درختان معابر کیانپارس و کیان آباد

   به منظور حفظ و نگهداری مناسب درختان و حذف شاخه های خشک شده، عملیات هرس درختان معابر کیانپارس و کیان آباد در منطقه دو شهرداری اهواز آغاز شد.

به گزارش اداره ارتباطات شهرداری منطقه دو اهواز، دغاغله با بیان این خبر گفت: هرس به موقع درختان یکی از اصلی ترین کارهایی است که می توان برای سلامت درخت انجام داد و واحد فضای سبز منطقه در راستای اجرای این مهم اقدام به هرس درختان و علف های هرز در سطح خیابان های مهر و سطح کیان آباد در این حوزه کرده است.

وی جوان سازی، کنترل حجم تاج درخت و کنترل حجم رشد ریشه را از مهم ترین اهداف این طرح خواند و گفت: برقرای توازن بین اندام های هوایی و زیرزمینی درخت، زیبا سازی منظر شهری، ایجاد فرهنگ سازی و پیشگیری از تخریب فضای سبز، رضایتمندی شهروندان و جلو گیری از هرس های خود سرانه درختان، رفع شاخه های خشک، حذف شاخه های بیمار، آراستگی درختان و ایجاد دید کافی برای رانندگان در تقاطع های اصلی و فرعی را از دیگر مزایای اجرای هرس درختان نام برد.

مدیر منطقه دو ادامه داد: انجام عملیات هرس درختان موجب افزایش طول عمر درختان، نیاز به آب کم، حجم سبزینگی متناسب با نوع و سن درختان و همچنین عامل مهمی برای تقویت شاخه های جدید می شود.

دغاغله خاطر نشان کرد: از ابتدای آغاز این طرح، درختان خیابان مهر هرس شدند و هرس درختان معابر و خیابانهای کیان آباد نیز در حال انجام است.

 

نویسنده خبر: رضا قاسم پور اهوازی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها