اخبار
 انتشار: 23 دی 1397
   مشاهده: 133

  برگزاری جشن میلاد حضرت زینب(س) در منطقه دو

حضرت زینب (س) وارث شجاعت امیرالمومنین و طهارت صدیقه طاهره است.

جشن میلاد با سعادت حضرت زینب (س) ویژه بانوان همراه با اهداء جوایز به همنامان آن حضرت در سرای محله کیانشهر برگزار شد.

این مراسم روز شنبه 22 دی ماه به همت معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه دو اهواز و با سخنرانی سرکار خانم عظیمی و مولودی خوانی سرکار خانم فخری در آمفی تئاتر سرای محله کیانشهر منطقه دو برگزار گردید.

 عظیمی با اشاره به ویژگی های حضرت زینب گفت: طبیعتا ازمیان زنان نام آور، الگو و اسوه برای همه  نسلها حضرت زینب (س) بهترین فرد برای قرار گرفتن در این تعریف و این حیطه است، چرا که وی بعد از حضرت  زهرای مرضیه (س) به عنوان برگزیده خاندان رسالت و نبوت از مادری نمونه متولد شدند که زینت پدر نام گرفتند.

 وی درباره ویژگی های تولد ایشان در میان خانواده ای آسمانی افزود: میلاد حضرت زینب (س) لطافت خاصی به خانواده انسانهای آسمانی در روی زمین داد، بنحوی که حضرت زینب (س) بعد  از دو پسر متولد شدند. تولد حضرت زینب (س) موجب خوشحالی پیامبر اکرم(ص) شد بگونه ای که ایشان از این میلاد سراسر سعادت اظهار خوشحالی کردند. حضرت زهرا (س) حضرت زینب (س) را بسیار گرامی می دارد و این هدیه آسمانی تحت تربیت مستقیم خاندانی قرار می گیرد که همگی معصوم هستند.

این استاد دینی با تاکید بر شباهت حضرت زینب به امام علی (ع) تصریح نمود : حضرت زینب همانند همه دخترانی که مورد لطف پدر هستند مورد ملاطفت و نظارت مستقیم امام علی (ع) قرار می گیرد و علی وار بزرگ می شود بنحوی که شجاعت، فصاحت و بلاغت کلامش در روز عاشورا و جریانهای بعدی عاشورا نشان می دهد که زینب (س) لسان علی را در گلو دارد.

 عظیمی دربیان عظمت حضرت زینب (س) گفت: بزرگی  و عظمت نگاه امام علی (ع) در تربیت ونظارت بر کودکی چون  حضرت زینب (س) آنگون است  که از این بانو نمونه ای افتخار آفرین می سازد. بزرگ شدن حضرت زینب (س) در کنار دو برادری که معصوم هستند را نیز نباید نادیده گرفت. جایگاه حضرت زینب (س) به قدری رفیع است که در کودکی خطبه مادر را خوانده و حفظ کرده و بعدها از جمله راویان آن می شود.

در پایان این جشن، با هدف ترویج مقام والای ائمه معصومین، به دخترخانم های چهار تا پانزده ساله که نامشان زینب است جوایز اهداء شد.

نویسنده خبر: رضا قاسم پور اهوازی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها