اخبار
 انتشار: 12 اسفند 1397
   مشاهده: 90

  کارگاه آموزشی استفاده صحیح از ضایعات و پسماند قابل بازیافت در فضای سبز

   اداره ارتباطات سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز اعلام کرد: صبح امروز کارگاه آموزشی استفاده صحیح از ضایعات و پسماند قابل بازیافت جهت تزیین فضای سبز با حضور علیرضا عالیپور معاون خدمات شهری شهرداری اهواز، حمید امیری فرد مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز، مسئولین فضای سبز و مسئولین نواحی مناطق هشتگانه در نهالستان شهرداری منطقه سه برگزار شد.
علیرضا عالیپور معاون خدمات شهری شهرداری اهواز گفت: می توان با کمترین امکانات و با بهره گیری از هوش و ذکاوت کارگران شهرداری و مسئولین فضای سبز مناطق و با استفاده از اشیاء دور ریختنی و غیرقابل استفاده مانند لاستیک خودرو و غیره جهت زیبا سازی و شکل دهی به فضای سبز بهره برد.
وی با بیان اینکه این اشیا غیر قابل استفاده و دور ریختنی هستند، افزود: لاستیک خودرو، چوب، پلاستیک ها و آهن آلات را می‌توان به طرق مختلف جهت استفاده صحیح و درست در فضای سبز به کار گرفت و از آن اشکال مختلف هندسی، حیوانات و گلدان را طراحی کرد.
این مقام مسئول عنوان کرد: هر یک از افرادی که در فضای سبز مشغول فعالیت هستند و می‌توانند در این زمینه به همکاران خود کمک کند، باید این دانش را در اختیار دیگر همکارانشان قرار دهند، تا بتوان یک فضای سبز پویا و زیبا را در ایام‌ نوروز جهت شهروندان و مهمانان نوروزی مهیا نماییم.
عالی پور در پایان تصریح کرد: سلیقه و ذوق هنری کارکنان شهرداری به همراه جسم بی جان اشیاء، می‌تواند سرزندگی و شادابی را در فضای سبز کلانشهر اهواز احیا کند.

گفتنی است در پایان این کارگاه، آموزش چگونگی تهیه کود کمپوست از سرشاخه های هرس شده در مناطق و نگهداری از دستگاه چاپر، ویژه کارگران و سرباغبان ها برگزار شد.

نویسنده خبر: معصومی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها