اخبار
 انتشار: 15 اسفند 1397
   مشاهده: 234

  پاسداشت روز درختکاری در پادگان شهید واعظی

به گزارش اداره ارتباطات سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز؛ منصور کتانباف شهردار اهواز به همراه محمد هادی قنوات عضو شورای اسلامی، سرهنگ عبدالعلی صفری فرمانده پادگان شهید واعظی، حمید امیری فرد مدیر عامل سازمان پارکها، بنی عگبه رئیس محیط زیست اهواز و برخی از معاونین و مدیران شهرداری اهواز به مناسبت روز درختکاری در محل پادگان شهید واعظی اقدام به کاشت نهال کردند.
منصور کتانباف شهردار اهواز با بیان اینکه 24 هزار نهال تا 15 اردیبهشت سال 98 در پادگان شهید واعظی کاشته خواهد شد، گفت: در نظر داریم یکصد هکتار از اراضی پادگان شهید واعظی را که در محدوده کمربند سبز اهواز است، تا 15 اردیبهشت سال 98 به زیر کشت ببریم.
کتانباف با اشاره به اینکه نگهداری این پروژه بر عهده فرماندهی پادگان شهید واعظی خواهد بود، عنوان کرد: نحوه آبیاری، کاشت و نگهداری این پروژه از سوی کارشناسان سازمان پارکها به مسئولین مربوطه آموزش داده خواهد شد. 
وی در ادامه اظهار کرد: امیدواریم این منطقه که عاری از درخت است در سال های آینده به محل انبوه کاری شده با فضای سبز خوب که اکسیژن تولید می کند و خدمت آن برای شهروندان خواهد بود، تبدیل شود.
این مقام مسئول مجموعه زرهی نیروهای مسلح به خصوص سپاه پاسداران را یکی از واحد های نظامی دانست که شهدای بسیار گرانقدری را تقدیم انقلاب و دفاع مقدس داشته است و یادآور شد: اینجا هم یکی از پایگاه هایی است که تربیت شهدا را بر عهده داشته و دارد، کسانی که به اینجا آمده اند و به نقاط مختلف جبهه های نبرد تقسیم شده اند چه در دوران دفاع مقدس و چه در این دوره که دفاع از حریم آل الله است، توفیق شهادت را داشته اند. انشااله که این شهدا شفاعت ما را هم بکنند و شهادت نصیب ما هم بشود.
وی افزود: اینجا سرباز خانه امام زمان (عج) است اینجا سرباز خانه ایست که هر اقدامی در آن صورت می گیرد مورد توجه حضرت آقا خواهد بود، ما یادمان نمی رود که وقتی وارد پادگان می شدیم با وضو وارد می شدیم و خود را در محضر خدا می دانستیم. شما بطور حتم بهتر از ما این کار را انجام خواهید داد.
کتانباف تصریح کرد: به یاری خدا این کار را با هم شروع خواهیم کرد و همانطور که اشاره شد امروز به صورت نمادین هزار درخت کاشته می شود و در آینده هر چه سریعتر مابقی آن نیز کاشته خواهد شد.
کتانباف خطاب به فرماندهی پادگان شهید واعظی خواستار شد: کاشت 24 هزار نهال از یک سو و نگهداری آن سوی دیگر است، که این عمل باید توسط نیروهای آن فرماندهی صورت بپذیرد. وی گفت برای محیط پیرامونی که در محدوده منابع طبیعی می باشد نیز مانعی وجود ندارد و ما آماده هستیم که باز نهال بدهیم و کمک کنیم تا شما هم از طریق امکانات، ماشین آلات و نیروی انسانی که دارید کاشت آن را بخوبی انجام بدهید.

شهردار اهواز در پایان با تشکر از فرماندهی پادگان شهید واعظی، معاون هماهنگ کننده، پرسنل و سربازان این پادگان خاطرنشان کرد: انشاالله تا زمانی که زنده هستید این خاطرات خوب را با خود داشته باشید، زیرا در سرباز خانه امام زمان خدمت کرده اید.

نویسنده خبر: معصومی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها