اخبار
 انتشار: 19 اسفند 1397
   مشاهده: 130

  مراسم کاشت نهال با حضور دانش آموزان مدرسه استعدادهای درخشان شهید بهشتی

   به گزارش اداره ارتباطات سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز؛ صبح امروز با حضور حمید امیری فرد مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز، امین رئیس اداره منابع طبیعی اهواز، مدیران آموزش و پرورش و دانش آموزان مدرسه  استعدادهای درخشان شهید بهشتی در پارک ساحلی 42 هکتاری برگزار شد.
حمید امیری فرد مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز در پاسخ به خبرنگار باشگاه خبرنگاران مبنی بر تاثیر درختان بر فضاسازی شهری و آلاینده ها چگونه است؟ توضیح داد: از ابتدای سال و در مراسمات مختلف سعی بر این داشتیم تا با مشارکت شهروندان و سازمان های مردم نهاد، فرهنگ کاشت نهال را در میان جامعه نهادینه کنیم. قطعا درختان نقش بسزایی در فضاسازی محیط هم به لحاظ بصری و هم به لحاظ روحی دارند، شخصا معتقد هستم درخت غیر مثمری وجود ندارد و همه درختان با تولید اکسیژن و جذب گرد و غبار و آلاینده های شهری ثمر خود را داده اند.
امیری فرد در پاسخ به سئوال دوم خبرنگار این شبکه مبنی بر اینکه چه تعداد نهال در هفته درختکاری کاشته شده است؟ عنوان کرد: از ابتدای مهر ماه تا کنون حدود 90 هزار نهال در مناطق مختلف و کمربند سبز اهواز کشت شده و اما در هفته درختکاری 10 هزار نهال بصورت رایگان در میان شهروندان توزیع شده و 10 هزار نهال دیگر نیز در مناطق هشتگانه غرس شده است که در مجموع در هفته درختکاری آمار نهال های کاشته شده به 20 هزار اصله می رسد.

در پایان مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز خاطر نشان کرد: این سازمان آمادگی خود را جهت آموزش کاشت، حفظ و نگهداری از فضای سبز، برای دانش آموزان مقاطع تحصیلی مختلف با حضور اساتید برجسته در مراکز علمی و تحقیقاتی خود و کلینیک های گیاه پزشکی اعلام می دارد.

نویسنده خبر: معصومی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها