اخبار
 انتشار: 27 فروردین 1398
   مشاهده: 86

  اجرای عملیات هرس فضای سبز در منطقه دو

  به منظور حفظ، زیبایی محیط و نگهداری مناسب فضای سبز، عملیات هرس فضای سبز بلوار و میدان شهید صیاد شیرازی و پارک کوثر در منطقه دو توسط نیروهای فضای سبز این حوزه بصورت مطلوبی انجام شد.

به گزارش اداره ارتباطات شهرداری منطقه دو اهواز، پرویز دغاغله با بیان این خبر، عنوان کرد: هرس به موقع درختان یکی از اصلی ترین کارهایی است که می توان برای سلامت درخت انجام داد و واحد فضای سبز منطقه نیز در راستای اجرای این مهم اقدام به هرس درختان و فضای سبز بلوار شهید صیاد شیرازی، میدان شهید صیاد شیرازی و پارک کوثر دو در این حوزه کرده است.

وی جوان سازی، کنترل حجم تاج درخت و کنترل حجم رشد ریشه را از مهم ترین اهداف این طرح خواند و گفت: برقرای توازن بین اندام های هوایی و زیرزمینی درخت، زیبا سازی منظر شهری، ایجاد فرهنگ سازی و پیشگیری از تخریب فضای سبز، رضایتمندی شهروندان و جلو گیری از هرس های خود سرانه درختان، رفع شاخه های خشک، حذف شاخه های بیمار، آراستگی درختان و ایجاد دید کافی برای رانندگان در تقاطع های اصلی و فرعی را از دیگر مزایای اجرای هرس درختان نام برد.

مدیر منطقه دو ادامه داد: انجام عملیات هرس درختان موجب افزایش طول عمر درختان، نیاز به آب کم، حجم سبزینگی متناسب با نوع و سن درختان و همچنین عامل مهمی برای تقویت شاخه های جدید می شود.

نویسنده خبر: رضا قاسم پور اهوازی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها