اخبار
 انتشار: 29 اردیبهشت 1398
   مشاهده: 204

  کاشت بیش از ۶1۰ هزار اصله نهال و گیاه پوششی در شهر اهواز

   به گزارش اداره ارتباطات سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز؛ حمید امیری فرد مدیر عامل این سازمان از کاشت بیش از 6۱۰ هزار اصله نهال و گیاه پوششی در مناطق هشتگانه شهرداری اهواز خبر داد.
حمید امیری فرد مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز گفت: تا پایان سال گذشته بیش از 610 هزار اصله از انواع نهال درخت، درختچه و گیاهان پوششی در مناطق مختلف شهرداری اهواز کاشته شده است.
وی با بیان اینکه اکثر کشت های صورت گرفته با هماهنگی مناطق هشتگانه شهرداری اهواز و با همکاری سازمان‌های مردم نهاد انجام پذیرفته است، افزود: خوشبختانه بیش از ۸۰ درصد از نهال های کشت شده در مناطق و کمربند سبز موجود می باشند و حدود ۲۰ درصد از محل های کشت شده بدلیل مشکلات ناشی از شوری خاک، کمبود و سیلاب اخیر نیاز به واکاری و کاشت مجدد دارند.
این مقام مسئول اظهار کرد: از تعداد ۶10 هزار اصله نهال به ترتیب ۲۴۰ هزار اصله انواع نهال درخت و درختچه در مناطق هشتگانه، ۴۵ هزار اصله انواع نهال آکالیپتوس، کنار، آکاسیا و غیره در کمربند سبز و تعداد ۳۲۵ هزار اصله گیاهان پوششی نیز در میادین، معابر و پارکهای مناطق هشتگانه به زیر کشت رفته است.
مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز در پایان خاطرنشان کرد: مساحت کل گلکاری و بذر پاشی تا پایان سال گذشته نیز حدود 1۵۲ هزار متر مربع بوده، که در قالب فرش گل، طرح های انتزاعی گلکاری و باغچه های صخره ای کاشته شده است.

امیری فرد در پایان تصریح کرد: با شروع فصل تابستان علاوه بر خرید بذر و تهیه خزانه گل های فصلی توسط مناطق هشتگانه، عملیات نشاء گل های تابستانه و خزانه گیری و تهیه گیاهان پوششی در دستور کار مسئولین فضای سبز مناطق قرار گرفته است.

نویسنده خبر: معصومی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها