اخبار
 انتشار: 25 مهر 1394
   مشاهده: 415

  پنجمین جلسه شورای عالی برنامه ریزی شهرداری اهواز برگزار شد

 

پنجمین جلسه شورای عالی برنامه ریزی شهرداری اهواز با حضور اعضاء این شورا، اعضاء شورای شهر و دست اندرکاران تدوین برنامه پنجساله دوم توسعه شهرداری در محل سالن جلسات حوزه ریاست دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد .

دکتر رعایایی سرپرست دانشگاه شهید چمران اهواز در این جلسه ظرفیت‌های علمی موجود در این دانشگاه را فرصتی برای اجرای پروژه‌های تحقیقاتی دانست و گفت: این دانشگاه آمادگی لازم برای همکاری با تمامی دستگاههای اجرایی استان در زمینه انجام پروژه‌ های تحقیقاتی، علمی و پژوهشی را دارد .

سرپرست دانشگاه شهیدچمرا اهواز خاطرنشان کرد : این دانشگاه با داشتن 5 هزار دانشجوی کارشناسی ارشد و دکتری و باوجود 600 عضو هیئت‌علمی ظرفیتی غنی در بخش نیروی انسانی و تولید فکر و اندیشه دارد.

وی افزود : امیدواریم انجام این پروژه مشترک با شهرداری بتواند زمینه همکاری‌های بیشتر دانشگاه شهید چمران اهواز با سایر دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی استان را فراهم کند.

در این جلسه همچنین ابراهیم نوشادی معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهرداری اهواز با تقدیر از اعضای هیئت ‌علمی دانشگاه شهید چمران اهواز برای تدوین برنامه پنج‌ساله دوم توسعه این کلان‌شهر بیان کرد: یکی از مشکلات شهرداری‌های کلان‌شهرهای کشور نبود مدل برنامه‌ریزی در بخش توسعه است.

وی عنوان کرد: از مجموع 62 وظیفه مشخص‌شده برای تمامی شهرداری‌ها، شهرداری اهواز تنها به 12 وظیفه عمل می‌کنند که این مسئله در بسیاری از کلان‌شهرها و شهرهای کشور نیز وجود دارد.

نوشادی گفت: مهلت قانونی شهرداری اهواز برای تقدیم بودجه به شورای اسلامی این شهر تا 30دی‌ماه امسال است که امیدواریم برنامه پنج‌ساله دوم توسعه شهرداری اهواز پیش از بررسی بودجه سال 95 به شورای شهر کلان‌شهر اهواز ارائه شود.

گفتنی است در این نشست که با حضور اعضای هیئت‌علمی دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد، زیبا صالح پور، اسکندر زنگنه و سید محمدجواد رضوی از اعضای شورای شهر اهواز نکاتی در خصوص تدوین برنامه توسعه پنج‌ساله دوم شهرداری کلان‌شهر اهواز بیان نمودند و همچنین دکتر مهرعلیزاده مدیر پروژه تدوین برنامه پنجساله دوم شهرداری اهواز گزارشی از تشکیل پژوهشکده مطالعات شهری و منطقه ای در دانشگاه شهید چمران و روند اجرای پروژه تدوین برنامه پنجساله دوم شهرداری اهواز ارائه داد. 

نویسنده خبر: ن. عظیمی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها