اخبار
 انتشار: 22 تیر 1398
   مشاهده: 42

  برگزاری آیین وداع با ۴۴ شهید تفحص شده جنگ تحمیلی در منطقه دو اهواز

آیین وداع با ۴۴ شهید تازه تفحص شده جنگ تحمیلی در حوزه شهرداری منطقه دو اهواز ، قرارگاه معراج شهدای اهواز برگزار شد.

   به گزارش اداره ارتباطات شهرداری منطقه دو اهواز، پنجشنبه شب مراسم وداع با پیکر ۴۴ شهید تازه تفحص شده جنگ تحمیلی با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه دو ، در قرارگاه معراج شهدا برگزار می باشد.
یرپایه این گزارش این مراسم با استقبال کثیری از مردم شهید پرور اهواز و خانواده شهدا همراه بود و با اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء، قرائت زیارت عاشورا، قرائت قرآن مجید، سخنرانی و مداحی در وصف شهدا و اهل بیت علیه السلام به پایان رسید.
مدیر منطقه دو در حاشیه این مراسم بیان کرد: ما امشب مهمان شهدا هستیم و شهدا ما را دعوت کرده اند تا سه نوع پذیرایی از ما داشته باشند.
وی در توضیح پذیرایی شهدا به حسرت، اتمام حجت و روضه ی ابی عبدالله اشاره کرد و در تفسیر حسرت افزود: بعضا ما به خاطر ثروت، قدرت و شهرت افراد حسرت می خوریم در صورتی که هیچ کدام از این خصایص حسرت ندارد چرا که ماندگار  نیست.
پرویز دغاغله، حسرت واقعی را در مقابل شهدا دانست و با بیان اینکه عده ای مُردند و عده ای بُردند؛ شهدا را در زمره کسانی دانست که بُردند و نامشان تا قیام قیامت زنده و جاودان است.
وی شهدا را دارای مدال شفاعت، کرامت، یاری خدا و رسول خدا و اهل بیت ذکر کرد و گفت: هرکه مقام شهید و شهادت را درک کند و بفهمد با تمام وجود حسرت می‌خورد.

نویسنده خبر: رضا قاسم پور اهوازی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها