اخبار
 انتشار: 10 تیر 1391
   مشاهده: 690

  هرس درختان و درختچه در سطح حوزه استحفاظی شهرداری منطقه4

                    هرس درختان و درختچه در سطح حوزه استحفاظی شهرداری منطقه4

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه چهار: بمنظور جلوگیری از بروز مشکلات و افزایش دید برای شهروندان و وسایل نقلیه و همچنین ایجاد مناظر زیبا و چشم نواز، واحد فضای سبز منطقه اقدام به هرس درختان و درختچه های سطح منطقه نمودند.

بنا به این گزارش بابک محمدی مدیر منطقه گفت: واحد فضای سبز منطقه بمنظور جلوگیری از بروز مشکلات برای شهروندان و ایجاد مناظر زیبا و چشم نواز، اقدام به هرس درختان و درختچه ها در سطح منطقه نموده است.

محمدی افزود: انجام هرس درختان به صورت صحیح و اصولی، فواید بسیاری دارد و آثار بسیار مطلوبی در سلامت و عمر درختان برجای می گذارد. اگر می خواهیم درختانی سالم داشته باشیم باید عملیات هرس را به موقع و با در نظر گرفتن روش صحیح انجام دهیم.

وی ادامه داد: به همین منظور کارکنان زحمتکش واحد فضای سبز منطقه خرداد ماه اقدام به هرس درختان و درختچه ها در مکانهای ذیل نمودند: 1) تعداد 2072 اصله درختچه در مسیر فرهنگشهر- بلوار گلستان- پارک شقایق و پارک سعدی 2) تعداد 1500 اصله درخت در آیلند وسط گلستان- بلوار ساحلی- آبشار مصنوعی    3) به متراژ 15000 متر پرچین در خیابان تختی- رفیوژ غربی مسیر گلستان و بلوار ساحلی  4) تعداد 4357 اصله کانوکارپوس در بلوار ساحلی- مسیر سه بانده- خیابان هنر و سه بانده شهید بقایی.

لازم به ذکر است: هرچند برای عمر و سلامت درختان موارد دیگری مانند کود دهی، آبیاری منظم، سمپاشی    به موقع و تقویت و بررسی خاک مؤثر هستند ولی هرس نیز در جایگاه مهم و قابل توجهی قرار دارد و نباید  به صورت ساده  از کنار آن گذشت.

 

روابط عمومی شهرداری منطقه چهار

نویسنده خبر: ز. لیموچی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها