اخبار
 انتشار: 30 دی 1397
   مشاهده: 373

  بهره برداری از دو خانه بازیافت در سرای محله کیانشهر وکوی رمضان

محمد رضا قنواتی اظهار کرد: رویکرد جدید شهرداری محله محوری است و براساس این هدف باید نسبت به انجام فعالیتهای فرهنگی وآموزش شهروندی در سطح محلات ونواحی شهری اقدام کرد.


مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کلانشهر اهواز از بهره برداری دو خانه بازیافت در جنوب کشور در سرای محله کیانشهر وکوی رمضان خبر داد.

وی سرای محله را مکان مناسبی برای برقراری ارتباط فرهنگی میان مدیریت شهری وشهروندان اهوازی دانست وخاطر نشان کرد: با همراهی و مساعدت شهردار اهواز و معاون فرهنگی شهرداری تصمیم گرفته شدبرای نخستین بار در اهواز در هر سرای محله ،خانه بازیافت به عنوان یک یادمان فرهنگی مهم که موضوع بازیافت وتفکیک از مبداپسماند را با هدف دستیابی به زمین پاک دنبال می کند تاسیس شود.
قنواتی اظهار کرد: خانه بازیافت سرای محله کیانشهر وکوی رمضان واقع در دومنطقه 2و7 به شکلی هنرمندانه وخلاقانه، با استفاده از مواد بازیافت پذیر آماده شده است که آماده خدمت رسانی به شهروندان این محله ها خواهد بود.
همچنین در این محل آموزش های لازم در خصوص نحوه تفکیک پسماند خشک و ساخت کاردستی از این مواد دور ریختنی توسط کارشناسان به بازدیدکنندگان ارائه می شود.
این مقام مسئول خاطر نشان کرد:دانش‌آموزان در بازدید از خانه بازیافت با روش‌های تفکیک و کالاهای بازیافتی آشنایی پیدا می کنند و همچنین روش بازیافت از مواد دورریختنی را به صورت عملی و از نزدیک تجربه کرده و فرا می گیرند.

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کلانشهر اهوازدر پایان تصریح کرد:همچنین خانه بازیافت سرای محله کوی نبوت وفرهنگیان واقع در منطقه 3و8شهرداری اهواز تا پایان سال 97 مورد بهره برداری قرارمی گیرد.
لازم بذکر است خانه بازيافت با به نمايش گذاردن کارهاي دستي از مواد دور ريختني در راستاي نهادينه شدن فرهنگ تفکيک پسماند خشک از مبداء راه اندازی شده است.
 

 

نویسنده خبر: فرشته موسوی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها