اخبار
 انتشار: 13 بهمن 1397
   مشاهده: 209

  بررسی روند پروژه های آسفالت سطح شهر اهواز در دفتر معاونت فنی وعمرانی شهرداری اهواز

  به گزارش اداره ارتباطات معاونت فنی وعمرانی شهرداری اهواز جلسه بررسی روند پروژه های آسفالتی سطح شهر اهواز با حضور صفری معاون فنی و عمرانی، دغاغله مدیر عامل سازمان عمران شهری، مدیرکل فنی ومهندسی، مدیر مطالعات ورییس اداره نظارت بر راه سازی و آسفالت معاونت فنی و عمرانی و معاونین سازمان عمران شهری در دفتر معاونت فنی و عمرانی برگزار شد.
برپایه این گزارش در این جلسه از روند اجرای پروژه های آسفالتی و مشکلات موجود و نحوه رفع موارد به صورت مصادقی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
معاون فنی و عمرانی شهرداری اهواز در ابتدای جلسه اذعان کرد: کیفیت مطلوب در بهتر اجرا شدن عملیات آسفالت یکی از مولفه های مهم وتاثیر گذار در مقوله آسفالت می باشد و می توان با دقت و سرعت بالا معابر را با بهترین نحوه تحت پوشش آسفالت قرار داد. این مساله با انتخاب مصالح باکیفت جهت زیر سازی شروع می شود و نظارت بر این امر مهم برعهده ناظر است که از روند بهتر اجرا شدن زیر سازی دقت لازم را به خرج دهد تا حین و بعد از آسفالت کردن سطح معبر نشست نکند و هرآنچه صورت گرفته از بین نرود.
در ادامه لفیتی افزود: با ایجاد هماهنگی بهتر وبیشتر فی ما بین معاونت فنی و عمرانی و سازمان عمران شهری که هردو متولی امر تهیه و اجرای آسفالت در سطح شهرهستند و با توجه به وضعیت مالی شهرداری و هزینه سنگین تولید و اجرا ی آسفالت حساسیت بیشتری از خود نشان دهند تا از هدر رفت آسفالت جلوگیری بعمل آید.
درپایان جلسه پس ازشنیدن نقطه نظرات مدیر عامل سازمان عمران شهری و معاونین ایشان جمع بندی نکات ذیل حاصل و مقرر شد کلیه مسائل مرتبط به عملکرد مالی و صورت وضعیت ها، صورت جلسات مربوط به سال جاری تا پایان سال به انجام برسد وهیچ گونه عملکردمالی به سال 98 منتقل نشود. همچنین با توجه به نوسانات نرخ قیمت قیر مقرر شد قیمت اجرای آسفالت بصورت فصلی و در مواردلازم بصورت ماهانه محاسبه و ابلاغ شود. 

در ادامه با توجه به کیفیت نامناسب اجرای ترمیم نوارهای حفاری ولکه گیری شده توسط اکیپ های امانی، مقرر شد تحویل آسفالت منوط به تجهیز و تامین وسایل مورد نیاز اکیپ های امانی مناطق هشتگانه جهت اجرای آسفالت می باشد.
همچنین با توجه به اعلام شرکت آبفا در خصوص پایان عملیات اجرایی در خیابان انقلاب حد فاصل خیابان شیخ بهاء تا سروش، اقدامات لازم وعاجل در زمینه ترمیم وبهسازی معبر بعمل آید و با توجه به پیشنهاد کارشناسان حوزه فنی وعمرانی در زمینه تولید آسفالت ماسه ای و اجرای آن بصورت پایلوت در بعضی از نوارهای حفاری شده موافقت شود

در پایان با عنایت به بازدید مشترک کارشناسان حوزه فنی وعمرانی و شرکت نفت در خصوص اجرایی شدن تعریض مسیر اصلی دسترسی به منطقه علی آباد تمهیدات لازم جهت آغاز بکار عملیات اجرایی پس از اعلام نظر کتبی شرکت نفت صورت پذیرد.

نویسنده خبر: نعیم دورقی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها