اخبار
 انتشار: 13 بهمن 1397
   مشاهده: 116

  برگزاری جلسات روشنگری دستاورد های 40 ساله انقلاب در سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اهواز

   به همت حوزه مقاومت بسیج شهید حردان و اداره ارتباطات سازمان ساماندهی مشاغل شهری  به مناسبت فرا رسیدن ایام دهه مبارک فجر جلسه روشنگری 40 ساله دستاوردهای انقلاب در نمازخانه سازمان ساماندهی مشاغل شهری برگزار شد .

در این مراسم حجه الاسلام والمسلمین  شریفی، احمدی مدیر عامل سازمان و مدیران و پرسنل سازمان ساماندهی مشاغل شهری حضور داشتند .

حجه الاسلام شریفی گفت: در توصیف انقلاب همین کفایت میکند که امام خمینی(ره) از انقلاب اسلامی با عنوان‌هایی مانند « معجزه قرن » و « انفجار نور » یاد کرده است. فرا رسیدن دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، فرصت خوبی برای مرور، انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن در حوزه‌های مختلف می‌باشد. هر چه از پیروزی انقلاب اسلامی فاصله میگیریم، اهمیت بررسی موضوع دستاوردهای انقلاب اسلامی و اهمیت بیان دستاوردها و پیشرفت‌ها بیش‌تر می‌شود.

 وی گفت: علت اصلی عقب ماندگی و بدبختی مردم  مسلمان جهان، در سرسپردگی و وابستگی حکومت های آن ها به استکبار است و راه رهایی از این بدبختی، کسب استقلال است. همان طوری که درباره ی هر فرد، مسأله استقلال وعدم استقلال مطرح است، درباره ی جامعه نیز چنین مساله ای در سطحی بسیار بالاتر مطرح است و با یک نگاه سطحی به نقشه ی سیاسی جهان مشاهده می شود که بعضی از کشورها فرمانده هستند و بعضی فرمانبر. در کشور ما نیز قبل از انقلاب این وضع حاکم بود.

این مقام مسئول ادامه داد: غرب و به خصوص آمریکا با تاراج منابع اقتصادی ما به شکل های گوناگون کشورمان را به صورت مستعمره در آورده بودند به طوری که در هیچ موردی ما به خود متکی نبودیم. ولی این ملت تصمیم گرفت با همتی مردانه قید و بندهای بندگی را پاره کند و استقلال سیاسی، اقتصادی، علمی، فرهنگی و فکری خودش را به دست آورد و خودش برای خودش فکر کند و تصمیم بگیرد.

وی در ادامه بیان کرد : یکی از افتخارات انقلاب اسلامی تشکیل سپاه و بسیج به فرمان امام خمینی (ره) بود. این دو نهاد مقدس از بدو تشکیل، درگیر جنگ های ناخواسته و تحمیلی از سوی ابرقدرت ها و مزدوران داخلی آن ها در کردستان، خوزستان، سیستان و بلوچستان ... و در نهایت متجاوزان رژیم بعث عراق بودند و توانستند با اهدای خون پاک شان درخت انقلاب را آبیاری کنند وآن را از گزند ضد انقلاب محفوظ بدارند.در سایه ی این فداکاری ها بود که سپاه و بسیج در قلب امت مسلمان بیش از پیش جای گرفت و مظهری از اخلاص و تعهد و ایثار شد .

حجه الاسلام شریفی افزود:  امام خمینی (ره) در دیدارهای مختلف از سپاه و بسیج این چنین یاد می کردند:«من از سپاه راضی هستم و به هیچ وجه نظرم از شما برنمی گردد اگر سپاه نبود کشور هم نبود... ای کاش من هم یک پاسدار بودم. بسیج لشکر مخلص خداست من همواره به خلوص و صفای بسیجیان غبطه می خورم و از خدا  می خواهم تا با بسیجیانم محشور گرداند، چرا که در این دنیا افتخار این است که خود بسیجی ام ... بسیج میقات پا برهنگان و معراج اندیشه، پاک اسلامی است که تربیت یافتگان آن، نام و نشان در گم نامی و بی نشانی گرفته اند

 

 

نویسنده خبر: ب. کریمی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها