اخبار
 انتشار: 14 بهمن 1397
   مشاهده: 318

  حمایت استاندار خوزستان از پروژه ریل باس اهواز

   استاندار خوزستان در جلسه شورای هماهنگی ترافیک استان خوزستان با برشمردن مزایای طرح TOD  (توسعه حمل و نقل محور) ضمن حمایت از راه اندازی قطار درون شهری (ریل باس) اهواز خواستار تسریع در اجرای آن شد.

به گزارش امور ارتباطات معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اهواز، روز گذشته نهمین جلسه شورای هماهنگی ترافیک استان در سال جاری به ریاست استاندار خوزستان (رئیس شورای هماهنگی ترافیک استان) و با حضور تمامی اعضای شورای ترافیک استان و همچنین ارتباط مستقیم با تمامی فرمانداران استان در سالن جلسات شهید رجایی استانداری خوزستان برگزار شد.  
در این جلسه رئیس شورای هماهنگی ترافیک استان تصریح کرد: اعضای این شورا می بایست بر اساس داده های اطلاعاتی و با آگاهی در خصوص وضعیت استان، طرح ها و پیشنهاداتی را ارائه دهند که قابل اجرا و انجام باشد. همچنین باید تمامی جزئیات اتفاقات و حوادث مشخص و مطالعات و تحقیقات کامل و جامعی انجام گیرد تا بتوان مشکلات را به صورت اساسی و علمی برطرف کرد.
غلامرضا شریعتی افزود: در بحث فرهنگ ترافیک افرادی که از سنین پایین مسائل اجتماعی و قوانین و مقررات را فرا گرفته باشند نسبت به دیگران قانونمدارتر هستند و می توانند نقش پیشگیرانه ای در خانواده داشته باشند، بر این اساس لازم است از ظرفیت مدارس و دانشگاه برای این منظور استفاده شود.
استاندار خوزستان همچنین اجرای مکانیزه پارکبان در اهواز را خواستار شد و افزود: شهرداری می بایست اقدامات خود در این را راستا سرعت ببخشد. وی همچنین خواستار سرعت بیشتر در اجرای طرح تبدیل ایستگاه های راه‌ آهن اهواز به ایستگاه  TOD (توسعه حمل و نقل محور) شد و ادامه داد: فعالیت ریل باس اهواز با توجه به جذابیت آن نیز باید با جدیت دنبال شود تا مردم شریف اهواز بتوانند از این جنبه حمل و نقل بهره مند شوند.
در ادامه شهردار اهواز نیز با اشاره به کاهش آمار تصادفات در سال جاری و شناسایی نقاط حادثه خیز، عنوان کرد: ارتقا نظارت تصویری انجام شده و تعداد زیادی نصب و اجرا شده است، همچنین هفت ایستگاه ریل باس در حال ساخت و آماده بهره برداری است.
منصور کتانباف اضافه کرد: یکی از شاخص های کلانشهری وجود پایانه مرکزی مسافربری است که می بایست هر چه سریعتر یک قطعه زمین برای این منظور تخصیص داده شود تا بتوان تمامی پایانه های سطح شهر را در یک پایانه مرکزی مسافربری تجمیع کرد.
در انتهای این نشست استاندار خوزستان (رئیس شورای هماهنگی ترافیک استان)، دبیر شورای ترافیک استان خوزستان، فرمانده پلیس راهور استان خوزستان و شهرستان اهواز از شهرداری اهواز به دلیل اقدامات صورت گرفته جهت رفع نقاط حادثه خیز درون شهری و انجام اصلاحات هندسی که منجر به کاهش آمار فوتی و جرحی در تصادفات رانندگی درون شهری در سال 97 شده است تقدیر و تشکر کردند.

نویسنده خبر: ل صفی خانی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها