شماره: 11779
1392/03/05
فقدان قانون مجازات برای عرضه قلیان
فقدان قانون مجازات برای عرضه قلیان

معاون خدمات شهری شهرداری اهواز گفت: قانون مجازات محکمی برای عرضه و فروش قلیان در مکان‌های عمومی وجود ندارد.

معاون خدمات شهری شهرداری اهواز گفت: قانون مجازات محکمی برای عرضه و فروش قلیان در مکان‌های عمومی وجود ندارد.

علیرضا عالی‌پور در جلسه شورای سلامت اظهار کرد: کنترل استفاده از قلیان در پارک‌های ساحلی و بلوارهای ساحلی کار مشکلی است و جلوگیری از این کار در فضاهای بسته مثل رستوران‌ها و قهوه خانه‌ها راحت‌تر انجام می‌شود.

وی ادامه داد: جمع‌آوری قلیان از سطح شهر وظیفه نیروی انتظامی است اما چون عرضه قلیان در پارک و محدوده شهرداری صورت می‌گیرد شهرداری وظیفه خود می‌داند که در جهت پاکسازی این اماکن اقدامات لازم را انجام دهد.

معاون خدمات شهری شهرداری اهواز با بیان اینکه معدوم‌سازی قلیان در اهواز از سال 89 آغاز شده است اذعان داشت: در سال 89 در حدود چهار هزار قلیان از سطح شهر جمع‌آوری شد و در سال 90 نیز این کار ادامه یافت و شش هزار قلیان در اهواز معدوم شد.

وی افزود: با توجه به زیبنده نبودن استعمال قلیان در پارک‌ها و بلوارهای ساحلی در سال 91 نیز شهرداری جمع‌آوری قلیان را از این مکان‌ها وظیفه خود دانست و هشت هزار و 600 قلیان را از بین برد.

عالیپور با بیان اینکه شهرداری در جهت فرهنگ‌سازی مضرات استفاده از قلیان، اقدام به چاپ بروشورها و چاپ پلاکاردها در سطح شهر کرده است ادامه داد: در اینجا یک سئوال به وجود می‌آید که چرا با وجود این اقدامات همچنان شاهد عرضه قلیان در مکان‌های عمومی هستیم؟

وی به عدم وجود قانون مجازات برای فروش و عرضه قلیان اشاره و خاطرنشان ساخت: قانون مجازات محکمی برای ممنوعیت عرضه قلیان در مکان‌های عمومی وجود ندارد و این کار به شغلی درآمدزا با کمترین هزینه تبدیل شده است.
حق انتشار محفوظ است ©