شماره: 202509
1397/02/26
مدیرعامل سازمان پارکها: آبیاری در تابستان شبانه انجام می شود
مدیرعامل سازمان پارکها: آبیاری در تابستان شبانه انجام می شود

 جلسه پیرامون کاشت گل های تابستانه با حضور مدیرعامل سازمان پارکها، معاونت بهره برداری سازمان پارکها و مسئولین فضای سبز مناطق هشتگانه در سالن جلسات این سازمان برگزار شد.

    حمید امیری فرد مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز خطاب به مسئولین فضای سبز گفت: با توجه به نزدیک شدن فصل تابستان، برنامه ریزی های لازم جهت تهیه، تولید و کاشت گل های فصلی تابستانه هر چه سریعتر صورت پذیرد.

وی با اشاره به دستور العمل کاشت گیاهان و گل های فصلی، عنوان کرد: مسئولین فضای سبز مناطق طبق دستور العمل ابلاغ شده هر چه سریعتر نسبت به تهیه و کاشت گل های فصلی تابستانه اقدام کنند.

امیری فرد با بیان اینکه هرس درختان طبق تقویم باغبانی انجام می شود، اظهار کرد: هرس پرچین و درختان طبق تقویم باغبانی صورت بگیرد و مسئولین فضای سبز نسبت به استفاده از هرس فرم، آرایشی و تربیتی گیاهان در فضاهای سبز و آیلندها اقدام لازم را انجام دهند.

وی با اشاره به تاثیری که باغ های صخره ای در سیمای شهر دارد، یادآوری کرد: با توجه به اینکه بیشتر اوقات هوا در کلانشهر اهواز گرم است، جهت بهسازی باغچه های صخره ای از گیاهان مقاوم به گرما و دائمی استفاده شود.

در پایان مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز خطاب به مسئولین فضای سبز گفت: با توجه به شروع فصل گرما و مشکلات کم آبی در استان و لزوم صرفه جویی در آبیاری فضای سبز و بهینه سازی مصرف آب، به پیمانکاران فضای سبز مناطق هشتگانه اعلام کرد تا در فصل تابستان به صورت شبانه نسبت به آبیاری فضای سبز اقدام کنند.

 

حق انتشار محفوظ است ©