شماره: 206328
1397/03/19
همکاری مشترک شرکت آبفا اهواز و سازمان پارکها
همکاری مشترک شرکت آبفا اهواز و سازمان پارکها

   صبح امروز جلسه ای در خصوص همکاری مشترک شرکت آبفا اهواز و سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری در خصوص استفاده از آب خام بوسیله ایستگاه های پمپاژ آب خام شرکت آبفا به منظور آبیاری فضای سبز کلانشهر اهواز در سالن جلسات این سازمان برگزارشد.

   حمید امیری فرد مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز گفت: نگهداری از فضای سبز موجود در گرمای تابستان و گذر این فصل یکی از دغدغه های مهم سازمان پارکها و فضای سبز می باشد لذا امکانات و زیرساخت های آبرسانی شرکت آب و فاضلاب اهواز که در سطح شهر موجود هستند، می تواند کمک شایانی در این راستا باشد.

وی تعامل با شرکت نفت مناطق نفت خیز جنوب و فولاد خوزستان را جهت استفاده و انشعاب از ایستگاه های پمپاژ آب خام را از اهداف سازمان پارکها دانست و اظهار کرد: با توجه به هماهنگی های انجام شده با مدیریت شرکت آبفا اهواز مقرر شد؛ در مناطقی از شهر که شهرداری اهواز دسترسی به آب خام ندارد، در ساعات پایانی شب که دمای هوا مناسب تر است از شبکه توزیع آب شرکت آبفا جهت آبیاری فضای سبز استفاده کنیم.

مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز با بیان برنامه های کوتاه مدت سازمان پارکها که تا پایان شهریور ماه اجرایی خواهند شد، تصریح کرد: آبیاری در ساعات پایانی شب تا اوایل صبح، استفاده بیشتر از تانکرهای آب خام جایگزین استفاده از آب شرب در برخی مناطق، عدم برقراری انشعاب آب شرب جدید و جلوگیری از بازماندن انشعاب و هدر رفتن آب شرب از اولویت های برنامه های کوتاه مدت این سازمان است.

در ادامه امیری فرد برنامه های میان مدت سازمان پارکها را تشریح کرد و گفت: برای استفاده از آب خام جایگزین آب شرب نیز هماهنگی های لازم با این شرکت جهت بهره برداری مشترک از اسکله های آب خام انجام شده و مقدمات آن بزودی در چهار اسکله از قبیل تصفیه خانه غرب اهواز، تصفیه خانه لحاف بتنی، تصفیه خانه آب شهروند و تصفیه خانه جنب پل ششم انجام خواهد شد و همچنین اتصال آب خام سه راه فردگاه به بلوار نفت از برنامه های میان مدت این سازمان تا اوایل سال 98 می باشد.

این مقام مسئول یادآور شد: طرح احداث تصفیه خانه های کوچک جهت تصفیه پساب ها و فاضلاب های شهری، برای آبیاری فضای سبز یکی از اقداماتی است که در صدد اجرای آن با همکاری شرکت آبفا اهواز هستیم.

در پایان حمید امیری فرد با اشاره به تدوین برنامه های بلند مدت سازمان پارکها خاطرنشان کرد: اجرای ایستگاه های پمپاژ و خطوط انتقال آب خام برای چهار ایستگاه باقی مانده از طرح جامع آب خام و اجرای خطوط فرعی و شبکه توزیع با هزینه های مناطق از اهداف برنامه های بلند مدت این سازمان تا پایان سال 1400 پیش بینی شده است.

حق انتشار محفوظ است ©