شماره: 230693
1397/07/08
کارگاه عملی مدیریت کاشت گل ویژه سر باغبانها برگزار شد
کارگاه عملی مدیریت کاشت گل ویژه سر باغبانها برگزار شد

به گزارش اداره ارتباطات سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز؛ صبح امروز با حضور سرباغبان های مناطق هشتگانه، کارگاه تئوری و عملی مدیریت کاشت گل در سازمان پارکها برگزار شد.

   رئیس اداره ارتباطات سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز اعلام کرد: کارگاه آموزشی مدیریت کاشت و نگهداری انواع گل، بذر و نهال به مدت ۹ روز از سوی واحد آموزش سازمان پارکها ویژه سر باغبان های مناطق هشتگانه برگزار می شود.

وی با بیان اینکه این کارگاه به صورت تئوری و عملی در نهالستان سازمان پارکها برگزار می‌شود افزود: مدرس این کارگاه  مهندس میناوی مدیریت نهالستان سازمان پارکها می‌باشند که طی 9 روز، روزی سه ساعت و در مجموع ۲۷ ساعت در نهالستان سازمان پارکها به تدریس سرباغبانها می پردازد.

این مقام مسئول در پایان با اشاره به سرفصل های این کارگاه خاطرنشان ساخت: اهمیت کاشت نهال و گل در فضای سبز شهری، آشنایی با انواع درختان و درختچه ها، آشنایی با انواع گلهای فصلی و ویژگی های آنها، نحوه آماده‌سازی خزانه و بستر کاشت بذر، نحوه آماده سازی بستر کاشت گلهای فصلی، نحوه کاشت و نگهداری گل ها، اصول کاشت نهال و کود دهی و تغذیه گل و نهال پس از استقرار آموزش داده خواهد شد.

گفتنی است سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز با هدف بالا بردن سطح دانش کارشناسان، سرباغبان ها و باغبان ها اقدام به برگزاری کلاس های آموزشی دوره ای کرده است.

حق انتشار محفوظ است ©