شماره: 249277
1397/10/08
اجرای عملیات چمن زنی و حاشیه زنی در منطقه دو اهواز
اجرای عملیات چمن زنی و حاشیه زنی در منطقه دو اهواز

   عملیات چمن زنی و حاشیه زنی در منطقه دو شهرداری اهواز اجرا شد.

به گزارش اداره ارتباطات شهـــرداری منطقـــه دو اهواز، دغاغله اظهار کرد: با هدف زیباسازی فضای سبز پارک های محله های هسته مرکزی شهر عملیات چمن زنی و حاشیه زنی توسط کارگران زحمتکش واحد فضای سبز معاونت خدمات شهری منطقه دو اجرایی شد.

وی همچنین در خصوص دیگر فعالیت های انجام شده در فضای سبز منطقه افزود: در راستاي ايجاد چشم اندازي زيبا از معابر و گذرگاههاي هسته مركزي شهر عــــملیات فـــرم دهــی درختـــان در پارک ها و بلوار ها ی این منطقه  اجــرا  شد.

مدیر منطقه دو افزود: به طور کلی پیراستن(هرس کردن) عبارتست از قطع کامل یا جزئی شاخه، ریشه، پوست، برگ و یا گل به منظور تحت تاثیر قرار دادن و هدایت نحوه رشد و باروری گیاه .

مدیر منطقه با اشاره به زمان اجرای هرس گفت: این عملیات دو موقع از سال انجام میشود: یکی پیرایشی که در زمان رکود و خواب زمستانه انجام می شود که هرس سیاه یا زمستانه نامیده می شود و دیگری پیرایشی که در دوره فعالیت گیاه یعنی هنگامی که گیاه دارای برگ و احیانا گل و میوه است، انجام می گیرد هرس سبز یا تابستانه نامیده می شود.

وی در خاتمه اشاره کرد: در حقیقت فضای سبز ریه های تنفس شهرها به شمار می آیند و با توجه به استقرار هسته مركزي شهر و تردد زياد خودرو ها و شهروندان در اين منطقه نياز به گسترش و افزايش سرانه فضاي سبز و زیباسازی معابر و گذرگاهها بيشتر از مناطق ديگر حس مي شود كه در همين راستا اين شهرداري علاوه بر توسعه فضاي سبز و ايجاد امكانات جديد اهميت حفظ و نگهداري از امكانات موجود بويژه در بحث هاي فضاي سبز تاكيد فراواني داشته و در اين زمينه فعاليتهاي زيادي همچون كود پاشي، وجين كاري، هرس فرم، زهكشي و... با هدف حفظ و نگهداري فضاي سبز انجام داده است.

 

حق انتشار محفوظ است ©