شماره: 290473
1398/07/06
برگزاری مراسم آیین غبارروبی و عطر افشانی مزا شهدا در گلزار بهشت آباد اهواز
برگزاری مراسم آیین غبارروبی و عطر افشانی مزا شهدا در گلزار بهشت آباد اهواز

    دفاع مقدس، نام آشناترین واژه در قاموس حماسه های عزت آفرین ایران است که خاطرات دلاوری های آن، در تاریخ شکوهمند این دیار به یادگار خواهد ماند .زیباترین فصل این فرهنگ، خالقان این حماسه عظیمند که با صلابت اراده و نور ایمان، رهنورد راه مقدّسی شدند که پاداش آن، جاودانگی و بقا بود.
به گزارش اداره ارتباطات سازمان آرامستانهای شهرداری اهواز به مناسبت هفته دفاع مقدس مراسم غبار روبی و عطر افشانی مزار شهدا در آرامستان بهشت آباد اهواز برگزار شد. . در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر ناطق نوری مهمان ویژه استان خوزستان، حجت الاسلام و المسلمین موسوی فرد نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر اهواز، شریعتی استاندار خوزستان، عالمی نیسی فرماندار اهواز، فرجیان رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و دیگر مسئولین و مدیران شهر حضور داشتند .

این مراسم همچنین با حضور خانواده های محترم شهدا و نیروهای ارتش جمهوری اسلامی و بسیج شهرداری در ساعت 16.30 آغاز شد که در ابتدا حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر ناطق نوری به ایراد سخنرانی پرداخت و بیان کرد که فرهنگ ایثار و جهاد را باید در بین جوانان این کشور توسعه داد و مسئله جنگ را باید بصورت دقیق برای جوانان مستند سازی کرد تا جوانان و نوجوانان با روش و سبک زندگی جوانان زمان جنگ آشنا شوند و سپس مداحی و مرثیه سرایی توسط مداح اهل بیت نبوی انجام شد و در ادامه با اهدا گل و عطر افشانی مزار پاک شهدا در قطعات گلزار بهشت آباد مراسم به پایان رسید.
 

حق انتشار محفوظ است ©