شماره: 290560
1398/07/10
برگزاری نشست هم اندیشی ریاست سازمان تبلیغات اسلامی استان خوزستان با مدیر عامل سازمان پایانه های شهرداری اهواز
برگزاری نشست هم اندیشی ریاست سازمان تبلیغات اسلامی استان خوزستان با مدیر عامل سازمان پایانه های شهرداری اهواز

    به نقل از واحد ارتباطات سازمان پایانه های شهرداری اهواز نشست هم اندیشی مدیران سازمان تبلیغات اسلامی استان خوزستان، حجت الاسلام و المسلمین نبی زاده ریاست سازمان تبلیغات اسلامی استان خوزستان و حجت الاسلام و المسلمین پشم فروش ریئس سازمان تبلیغات اسلامی شهر اهواز با مدیر عامل سازمان پایانه‌ها شهرداری اهواز برای بررسی چگونگی اجرای برنامه‌های فرهنگی، مذهبی و انوع تبلیغات فرهنگی در ستاد مرکزی سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.

به گزارش واحد ارتباطات سازمان پایانه های شهرداری اهواز در این نشست طرفین بر ضرورت اجرای برنامه‌های مذهبی و فرهنگی در فضاهای پایانه های مسافربری تاکید شد.

حجت اسلام و مسلمین نبی زاده در خصوص فرهنگ اسلامی و زیر بنای سبک  زندگی ایرانی، اسلامی گفت: سعی و تلاش و تحقیقات علمی، مصوبات و بخشنامه های ما در سازمان تبلیغات اسلامی بر آن است تا فرهنگ و شعائر زیبای اسلامی به منظور تحکیم اجتماع اسلامی را ترویج دهیم. ما میدانیم  فرهنگ اسلامی زیر بنای شالوده ی سبک سیاسی، اقتصادی و نظامی کشور است.

 نبی زاده رئیس ستاد تبلیغات استان در خصوص برگزاری مراسم اربعین در پایانه های مسافربری اهواز گفت:  کار کردن برای اربعین حسین (ع) پایانی ندارد و تا ابد ماندنی است. پس برای رسیدن به این معرفت تعامل ما با  سازمان پایانه های مسافربری، که محل حضور خیل عظیمی از زائران امام حسین (ع) است قطعا تعاملی مبارک و موثر است و این سازمان ضمن خرسندی از اقدام جناب آقای اورکی مدیر عامل سازمان پایانه ها در خصوص این نشست آمادگی همه جانبه خود را برای هرگونه کمک و همفکری اعلام مینماید  .

در ادامه محمد اورکی مدیرعامل سازمان پایانه های مسافربری شهرداری اهواز گفت : دید باز و تجربیات ارزشمند جناب حجت الاسلام و المسلمین نبی زاده و همکاران ایشان انگیزه و توان مضاعفی را در ما ایجاد کرد تا  همه ارکان این سازمان با تمام ظرفیت برای خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی و هرچه با شکوه تر برگزار شدن این مراسم جهانی وارد عرصه شوند. وی گفت: برای هم افزایی در جهت برگزاری این مراسم و رفع کاستی ها بر خود لازم دانستیم که با مشاورین و مسئولان خدوم و آگاه سازمان تبلیغات اسلامی به شور نشسته و از تجربیات ارزشمند این عزیزان بهره کافی را ببریم.

اورکی افزود : پایانه های مسافربری بعنوان یکی از مبادی مهم ورود و خروج زائرین و مسافرین نقش مهمی در انتقال فرهنگ اسلامی و حسینی دارد و از این ظرفیت می‌بایست به نحو مطلوب بهره برد. حضور روحانیون، مبلغین و مشاورین سازمان تبلیغات اسلامی در این مکان ها و ارائه بسته های فرهنگی، سخنرانی، کارگاه های آموزشی و... می‌تواند مارا در رسیدن به این مهم یاری نماید.

اورکی گفت: شهردار محترم اهواز نیز دستورات لازم  در این خصوص را صادر فرموده و اهتمام ویژه ای نسبت به موضوع تبلیغات اسلامی، شیعی در پایانه های مسافربری دارند.

 ستاد برگزاری مراسم اربعین در سازمان پایانه ها تشکیل شده  تا در این ایام به نحو احسن  موجب رفاه حال زائران در این اماکن باشیم.

 در پایان زمینه های همکاری در چند بند مورد توافق واقع گردید :

  1. مقرر گردید سازمان تبلیغات اسلامی با هماهنگی ستاد خادمین رضوی در زمان فعالیت موکب ترمینال سیاحت توسط خادمین حضرت امام رضا بسته های نمک و نبات تبرکی را توزیع کنند.
  2. مقرر گردید سازمان تبلیغات اسلامی با هماهنگی آستان قدس رضوی تیمی متشکل از چند نفر آقا و خانم مسلط به مسائل روز جامعه (فرهنگی – سیاسی و دینی) را در موکب ترمینال سیاحت به کارگیری نماید.
  3. مقرر گردید سازمان تبلیغات اسلامی در جهت فضاسازی موکب ترمینال سیاحت با سازمان پایانه های شهرداری اهواز همکاری لازم را بعمل آورد
  4. مقرر گردید سازمان تبلیغات اسلامی میز مشاوره که متشکل از 5 روحانی مسلط به مسائل دینی و مذهبی و اعتقادی در زمان برگزاری موکب ترمینال سیاحت را راه اندازی نماید.
  5. مقرر گردید سازمان پایانه های شهرداری اهواز  طی نامه ای به اورژانس استان جهت در اختیار گذاشتن یک تیم پزشکی در ترمینال سیاحت در زمان برگزاری موکب هماهنگی لازم را انجام نماید.
  6. مقرر گردید سازمان پایانه های شهرداری اهواز همانند هر ساله موارد پذیرایی از قبیل (چای، قند، آب و... ) را تهیه نماید.
  7. سازمان پایانه های شهرداری اهواز، بصورت ویژه با مشاوره مشاورین بهداشت محیط سرویس های بهداشتی پایانه ها را به جهت جلوگیری از انتقال بیماری های عفونی و حفظ بهداشت با مواد ضد عفونی کننده بصورت مداوم نظافت نمایند.
  8. مقرر گردید سازمان پایانه های شهرداری اهواز تمهیدات لازم را با هماهنگی حراست سازمان، نیروهای نظامی و انتظامی جهت بر قراری حفظ امنیت در زمان برگزاری موکب را انجام دهد.

 این جلسه با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد  خاتمه یافت.

حق انتشار محفوظ است ©