شماره: 291842
1398/10/07
کارگاه آموزشی پدافند غیرعامل در مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری اهواز برگزار شد
کارگاه آموزشی پدافند غیرعامل در مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری اهواز برگزار شد

    آشنایی با پدافند غیرعامل از آنجا که به کاهش آسیب‌پذیری‌ها و مدیریت تهدیدات و بحران‌ها بدون نیاز به تجهیزات نظامی می‌پردازد؛ برای دانشجویان ضروری است.

به همین جهت معاونت پژوهش و فناوری مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری اهواز، دوره اصول و مبانی پدافند غیرعامل را به مدت ۵ ساعت در سالن اجتماعات شهدای هسته ای دانشگاه برگزار ;vد.

در این کارگاه آموزشی سعی بر این بود که دانشجویان، آشنایی کلی نسبت به موضوع پدافند غیر عامل و اهم محورهای این حوزه پیدا کنند و خانم مهندس سیاحی از اساتید دانشگاه به بیان نکاتی در مورد مبانی علمی، نظری و اجرایی- عملیاتی پدافند غیرعامل پرداختند.

وی تأکید کرد: امروزه آحاد مردم جامعه باید با امر پدافند غیرعامل آشنا باشند. متأسفانه فضای جامعه طوری شکل گرفته است که هر جا سخن از پدافند غیرعامل به میان بیاید، همه اذهان به سمت پدافند غیرعامل در نیروی هوایی سوق پیدا می‌کنند. در صورتی‌که ما در تمامی ابعاد استراتژیک اعم از فضای اقتصادی، فرهنگی، سایبر و فضای مجازی و همچنین محیط‌های علمی- آموزشی شاهد این هستیم که باید آموزش صحیح پدافند غیرعامل متناسب با این فضاها انجام پذیرد.

در پایان با طرح سؤالات کاربردی سعی شد که اهمیت موضوع پدافند غیرعامل بیش‌از پیش برای دانشجویان تبیین گردد و سوالات دانشجویان در این زمینه پاسخ داده شد.

حق انتشار محفوظ است ©