شماره: 292365
1398/11/06
کاشت 205 نفر نخل پالم در منطقه چهار
کاشت 205 نفر نخل پالم در منطقه چهار

به گزارش اداره ارتباطات سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز؛ صالح عبدالهی مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز از کاشت 205 نفر نخل پالم در منطقه چهار شهرداری اهواز خبر داد.

     صالح عبدالهی مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز گفت: در یک اقدام جهادی و با همکاری منطقه شهرداری اهواز 205 نفر نخل پالم (واشنگتنیا) در بلوار ساحلی غربی حدفاصل پل شهید هاشمی تا پارک قوری کاشته شد.

وی با اشاره به خصوصیات این نوع نخل بیان کرد: نخل پالم (واشنگتنیا) از نوع غیر مثمر بوده و جنبه تزئینی دارد و با توجه به برگ های پهن و عریض خود و ترکیب با گونه های دیگر در فضای سبز شهری جلوه بصری زیبایی به محیط پیرامون می بخشد.

این مقام مسئول با ذکر این نکته که این نخل با شرایط آب و هوایی کلانشهر اهواز نیز سازگاری دارد و این موضوع مهمی است، افزود: ارتفاع این نخل ها بین 2 الی 5/2 متر است و بصورت یک شکل و متوالی با فاصله های استاندارد در بلوار کشت می شوند.

عبدالهی در پایان عنوان کرد: حسب دستور شهردار محترم اهواز مبنی بر تنوع گونه های گیاهی در فضای سبز اهواز، این سازمان در اقدامی 205 نفر نخل پالم تزئینی مطابق با شرایط اقلیمی کلانشهر اهواز جهت زیباسازی منظر و فضای سبز شهری و همچنین تنوع گونه های گیاهی موجود در سطح شهر خریداری و در محل های از پیش تعیین شده کشت کرده است.

حق انتشار محفوظ است ©