شماره: 298055
1399/10/28
لایروبی و رفع انسداد کانال دفع آبهای سطحی و فاضلاب حدفاصل پیچوار تا مجتمع بنکداران
لایروبی و رفع انسداد کانال دفع آبهای سطحی و فاضلاب حدفاصل پیچوار تا مجتمع بنکداران

مدیر منطقه ۸ گفت در راستای گریز از آبگرفتگی معابر عملیات لایروبی و رفع انسداد کانال دفع آبهای سطحی و فاضلاب حدفاصل پیچوار تا مجتمع بنکداران انجام گردید .
به گزارش اداره ارتباطات شهرداری منطقه ۸ اهواز ، محمدرضا قنواتی مدیر منطقه با بیان اینکه با توجه به در پیش بودن بارندگی های فصلی و احتمال آب گرفتگی معابر ، لایروبی و رفع انسداد کانال دفع آبهای سطحی راه بند صنایع فولاد حدفاصل پیچوار تا مجتمع بنکداران با تلاش شبانه روزی نیروهای خدوم خدمات شهری منطقه به پایان رسید . وی گفت : از این رو تنظیف و لایروبی ورفع انسداد لوله ها قبل از بارندگی جهت تسریع در تخلیه آبهای سطحی وجلوگیری از پس زدگی آب وفاضلاب از اولویت های این منطقه می باشد که امیدواریم شاهد کاهش آبگرفتگی ها در سطح معابر منطقه باشیم .

وی با اشاره به ضرورت این عملیات گفت : کانال های آبهای سطحی سطح حوزه بصورت مستمر طی این فصل از سال لایروبی و از نخاله و لجن پاکسازی می شود تا با بارش های فصلی خطر آبگرفتگی و ایجاد خسارت کنترل و کاهش داده شود .

مدیر منطقه ۸ با بیان اینکه رفع کامل مشکل آبگرفتگی معابر امری بسیار پرهزینه و زمانبر است گفت : شهروندان می توانند با رعایت مواردی چون پرهیز از رهاسازی زباله و نخاله در معابر ، و کانال های سطح شهر مانع از انباشت و انسداد کانال ها و لوله های دفع آبهای سطحی شوند .

وی با اظهار اینکه با لایروبی و رفع انسداد لوله های اتصال کانال انتهای راه بند صنایع فولاد به قلعه چنعان حدود ۸۰ سانتی متر نشست و کاهش آب فاضلاب در طول این مسیر را داشتیم افزود : با شروع بارندگی های فصلی و احتمال مواجه شدن با معضلاتی همچون آبگرفتگی معابر لازم است تا با پیش بینی تمهیدات لازم از فاجعه آفرین شدن نزولات آسمانی پیشگیری شود .
حق انتشار محفوظ است ©